2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri Türkiye – Andorra Maçı

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemelerinde H grubunda yer alan A milli takımımız Andorra’yı konuk etti. Türkiye’nin Andorra’yı konuk ettiği mücadele 7 Eylül 2019 Cumartesi günü saat 22:45’te başladı. Orta hakem olarak İskoç hakem Don Robertson ’un görev aldığı mücadele Vodafone Park Stadyumunda oynandı. Bu mücadeleyi tribünlerde 41 bin 188 biletli taraftar takip etti.

Türkiye – Andorra Maçı Kadroları

Teknik direktör Şenol Güneş yönetimindeki Ay yıldızlılarımızın 4–1–4–1 dizilişi ile sahaya çıkan ilk 11’i şu şekildeydi:

Kalede Mert Günok, sol bekte Umut Meraş, stoper tandeminde Çağlar Söyüncü ve Merih Demiral ikilisi, sağ bekte Zeki Çelik, ön liberoda Kaptan Emre Belözoğlu, sol içte Hakan Çalhanoğlu ve sağ içte ise İrfan Can Kahveci, sol kanatta Güven Yalçın, sağ kanatta Yusuf Yazıcı ve santraforda ise Cenk Tosun.

Yedek Kulübesi: Sinan Bolat, Uğurcan Çakır, Kaan Ayhan, Dorukhan Toköz, Ozan Tufan, Abdulkadir Parmak, Deniz Türüç, Yunus Mallı, Emre Kılınç, Efecan Karaca, Kenan Karaman ve Enes Ünal.

Andorra’da teknik direktör Koldo Alvarez’in 4–4–2 dizilişi ile sahaya sürdüğü ilk 11 şu şekildeydi:

Kalede Josep Gomes, sağ bekte Moises San Nicolas, stoper hattında Kaptan Ildefons Lima ve Max Llovera ikilisi, sol bekte Joan Cervos, savunma önünde Marc Vales ve Marc Rebes ikilisi, sağ kanatta Victor Rodriguez, sol kanatta Ludovic Clemente, santraforda Marcio Vieira ve Cristian Martinez ikilisi.

Yedek Kulübesi: Xisco Pires, Emili Garcia, Marc García, Jordi Rubio, Marc Ferré, Jordi Aláez, Sebastián Gómez, Sergio Moreno, Alex Martínez ve Aaron Sánchez.

Türkiye – Andorra Maçı Önemli Anları

Maçın 20. Dakikasında konuk ekipte Marc Vales sarı kart gördü.

İkinci yarıya başlarken A milli takımımızda Güven Yalçın çıkarken Kenan Karaman girdi.

47. dakikada Andorra’da Victor Rodriguez sarı kart gördü.

50. dakikada Andorra’da Moises San Nicolas sarı kart gördü.

61. dakikada Ay yıldızlılarda Umut Meraş çıkarken Ozan Tufan girdi.

63. dakikada Andorra’da Victor Rodriguez yerini Marc Garcia’ya bıraktı.

71. dakikada A milli takımımızda Emre Belözoğlu sarı kart gördü.

78. dakikada Ay yıldızlılarda Çağlar Söyüncü sportmenlik dışı hareketten sarı kart gördü.

79. dakikada konuk ekipte Ludovic Clemente çıkarken Jordi Alaez girdi. A milli takımımızda ise Hakan Çalhanoğlu çıkarken Emre Kılınç girdi.

86. dakikada Andorra’da Marcio Vieira yerini Emili Garcia’ya bıraktı.

89. dakikada Ay yıldızlılarımızda Yusuf Yazıcı’nın kullandığı köşe vuruşunda Ozan Tufan kafa vuruşu ile topu ağlara gönderdi.

90. dakikada A milli takımımızda Yusuf Yazıcı Andorra’da ise Jordi Alaez sarı kart gördü.