2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri Türkiye – Moldova

A milli futbol takımımız 25 Mart 2019 saat 19:00’da Yeni Atatürk Stadyumunda 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası elemeleri H grubu mücadelesinde Moldova’yı konuk etti.

A Milli Takımımızın Moldova’yı Konuk Ettiği Mücadelede Kadrolar

Teknik direktör Şenol Güneş yönetiminde Türkiye A milli futbol takımımızın 4–4–2 dizilişi ile sahaya sürdüğü ilk 11 şu şekildeydi:

Kalede Mert Günok, sol bekte Hasan Ali Kaldırım, stoper tandeminde Merih Demiral ve Kaan Ayhan ikilisi, sağ bekte Zeki Çelik, savunma önünde Mahmut Tekdemir ve Dorukhan Toköz ikilisi, sol kanatta Hakan Çalhanoğlu, sağ kanatta Deniz Türüç, forvette ise Kaptan Burak Yılmaz ve Cenk Tosun ikilisi.

Yedek Kulübesi: Sinan Bolat, Uğurcan Çakır, Cağlar Söyüncü, Emre Taşdemir, Gökhan Gönül, Okay Yokuşlu, Emre Belözoglu, Oğuzhan Özyakup, Yunus Mallı, Yusuf Yazıcı, Efecan Karaca ve Güven Yalçın.

Moldova’da teknik direktör Alexandru Spiridon’un 4–2–3–1 dizilişi ile sahaya sürdüğü ilk 11 şu şekildeydi:

Kalede Alexei Coselev, sağ bekte Ion Jardan, stoper tandeminde Veaceslav Posmac ve Artiom Tozgoniuc ikilisi, sol bekte Oleg Reabciuk, ön liberoda Catalin Carp ve Eugeniu Cebotaru ikilisi, ofansif orta sahada Artur Ionita, sol kanatta Radu Ginsari, sağ kanatta Dinu Graur ve santraforda ise Vladimir Ambros.

Yedek Kulübesi: Dumitru Celeadnic, Stanislav Namasco, Sergiu Platica, Gheorghe Anton, Eugeniu Cociuc, Iaser Turcan, Constantin Sandu, Alexandru Antoniuc, Nicolae Milinceanu ve Ion Nicolaescu 

Türkiye – Moldova Maçı Önemli Notları

24. dakikada A milli takımımızda Hakan Çalhanoğlu’nun çektiği şutu Moldova kalecisi sektirdi. Seken topta Hasan Ali Kaldırım ters ayağı ile topu ağlarla buluşturdu.

26. dakikada Ay yıldızlılarda Burak Yılmaz’ın pasında Cenk Tosun topu ağlara gönderdi ve fark 2’ye çıktı.

46. dakikada Moldova Catalin Carp çıkarken Iaser Turcan oyuna girdi.

53. dakikada A milli takımımız penaltı kazandı. Penaltıda un başına göre Burak Yılmaz’ın vuruşuna Moldovalı file bekçisi kurtarırken top kornere çıktı. Güzel vuruşunda Deniz Türüç ‘ün açtığı ortada Cenk Tosun’un yaptığı kafa vuruşuyla topu ağlara gönderdi ve skor 3 – 0 oldu.

57. dakikada Moldova’da Vladimir Ambros çıkarken Ion Nicolaescu oyuna girdi.

64. dakikada Moldova’da Oleg Rebciuk sarı kart gördü.

65. dakikada Moldova’da Artur Ionita sarı kart gördü.

66. dakikada Ay yıldızlı takımda Hakan Çalhanoğlu çıkarken Yusuf Yazıcı oyuna dahil oldu.

70. dakikada A milli takımımızda Deniz Türüç ’ün ortasında Kaan Ayhan topu ağlara gönderdi ve skor 4 – 0 oldu.

73. dakikada Moldova’da Radu Ginsari oyundan alınırken Alecandru Antoniuc forma aldı.

78. dakikada Ay yıldızlı takımda Deniz Türüç oyundan çıkarken Efecan Karaca oyuna dahil oldu.

85. dakikada A milli takımımızda Dorukhan Toköz çıkarken Emre Belözoğlu oyuna girdi.