A MİLLİ TAKIMIMIZIN EURO 2020 ADAY KADROSU AÇIKLANDI

A MİLLİ TAKIMIMIZIN EURO 2020 ADAY KADROSU AÇIKLANDI

A Milli Takımı’nın teknik direktörü Şenol Güneş, EURO 2020 aday kadrosunu duyurdu. Galatasaray’dan Halil Dervişoğlu ile Kerem Aktürkoğlu ve Beşiktaş’tan Rıdvan Yılmaz, ilk kez milli takım kadrosuna çağırıldı. Tecrübeli teknik adam, daha önce çağırdığı Caner Erkin, Emre Kılınç, Deniz Türünç, Nazım Sangare ve Emre Akbaba’ya ay yıldızlı kadroda yer vermedi.

Şenol Güneş, A Milli Takımı’nın EURO 2020 ilk etap kadrosunu açıkladı. Başarılı çalıştırıcı, Beşiktaş’tan Rıdvan Yılmaz’ı ve Galatasaray’dan Kerem Aktürkoğlu ve Halil Dervişoğlu’nu ilk kez milli takım kadrosuna çağırdı. Şenol Güneş, daha önce milli takıma çağırdığı Caner Erkin, Emre Kılınç, Deniz Türünç, Nazım Sangare ve Emre Akbaba’yı ay yıldızlı kadroya dâhil etmedi.

Tecrübeli teknik adam, söz konusu kadroyu açıklamadan önce yaptığı konuşmada, Milli Takım’ın kendisi için her şeyden ve herkesten önemli bir konumda olduğunu, hedeflerinin ve planlarının belli olduğunu, büyük bir aile olduklarını, Türkiye kazanırsa kendilerinin de kazanacağını ve Türkiye için kazanmak istediklerini dile getirdi. Güneş ayrıca geride kalan ligleri unutup hep birlikte hedefe kitleneceklerini ve kadronun dışında kalan isimlere bugüne kadar verdikleri emeklerden dolayı teşekkür edeceklerini ifade etti.

Şenol Güneş’in açıklamalarını özetlemek gerekirse, Milli Takım kadrosunun 30 kişiden oluşacağını söyleyebiliriz. Ay yıldızlılar, 18 Mayıs’ta Antalya’da kampa girecek ve Cenk Tosun ay yıldızlılarla beraber olmayacak. Cenk Tosun yerine Galatasaray’ın formda oyuncusu Halil Dervişoğlu tercih edildi. Caner Erkin ile ilgili yaptığı değerlendirmede Caner’in kendileri için çok değerli bir oyuncu olduğunu dile getiren Güneş,  Fenerbahçeli oyuncunun oyun olarak iyi verim veremediği için kadroya dâhil edilmediğini de ekledi.

A MİLLİ TAKIMIMIZIN EURO 2020 ADAY KADROSU AÇIKLANDI

Teknik adam, bazı oyuncuları kamp döneminde gönderebileceklerini, sakatlıktan kurtulup gelen oyuncuların ve az oynayan oyuncuların olduğunu ve Abdülkadir Ömür’ün sakatlığının uzun sürdüğünü ve temposunu bulamadığını belirtti.

ŞENOL GÜNEŞ’İN 30 KİŞİLİK KADROSU

A Milli Futbol Takımı’nın teknik direktörü Şenol Güneş’in açıkladığı 30 kişilik kadroda, kaleci olarak Mert Günok, Gökhan Akkan, Altay Bayındır ve Uğurcan Çakır yer alıyor. Defans hattına; Zeki Çelik, Merih Demiral, Mert Müldür, Çağlar Söyüncü, Ozan Kabak, Umut Meraş, Kaan Ayhan ve Rıdvan Yılmaz dâhil edildi.

Orta sahada; Okay Yokuşlu, Mahmut Tekdemir, Dorukhan Toköz, Taylan Antalyalı, Ozan Tufan, Yusuf Yazıcı, Orkun Kökçü, Hakan Çalhanoğlu ve İrfan Can Kahveci var. Forvette ise Cengiz Ünder, Efecan Karaca, Abdülkadir Ömür, Halil Akbunar, Burak Yılmaz, Kerem Aktürkoğlu, Kenan Karaman, Enes Ünal ve Halil Dervişoğlu yer alıyor.

A MİLLİ TAKIMIMIZIN EURO 2020 ADAY KADROSU AÇIKLANDI

İLK HAZIRLIK MAÇI AZERBAYCAN’LA

Ay yıldızlılar, EURO 2020 maratonu başlamadan önce, 2 hazırlık maçına çıkacak. A Milli Takımımız ilk olarak 27 Mayıs’ta Azerbaycan ile hazırlık maçı yapacak. İkinci hazırlık maçında ise 3 Haziran Perşembe günü Moldova ile karşı karşıya gelecek. Öte yandan UEFA, turnuva boyunca çıkacak muhtemel covid–19 vakaları nedeniyle, takımların UEFA’ya gönderecekleri oyuncu listelerindeki futbolcu sayısının, 23’ten 26’ya çıkarılmasına karar verdi. UEFA’nın bu kararı takımların turnuvada kadro sıkıntısı yaşamaması adına verdiği öğrenildi.