AY YILDIZLILARIN EURO 2020 FİKSTÜRÜ

AY YILDIZLILARIN EURO 2020 FİKSTÜRÜ

EURO 2020’ye günler hatta saatler kaldı. Covid–19 salgını sebebiyle 2020’de yapılamayan ve 2021’e ertelenen Avrupa Futbol Şampiyonası’nın fikstürü ve maçların Türkiye’de hangi kanallarda yayınlanacağı belli oldu. 24 takımın toplamda 51 maça çıkacağı EURO 2020, A Milli Takımımızın İtalya ile 11 Haziran Cuma günü Roma Olimpiyat Stadı’nda yapacağı mücadeleyle başlayacak. Şampiyona, Türkiye’de bir ay boyunca TRT ekranlarından seyirci ile buluşacak.

Öte yandan İtalya Milli Takımının eski oyuncularından Angelo Di Livio, EURO 2020’nin ilk maçı olan İtalya-Türkiye maçı öncesi bazı değerlendirmelerde bulundu. Di Livio, İtalya’nın maçı kazanmak için mutlaka iyi hazırlanması ve oyunu kontrol altında tutması gerektiğini dile getirdi.

Koronavirüs salgını sebebiyle 2020’den 2021’e ertelenen Avrupa Futbol Şampiyonası, 11 Haziran Cuma günü Türkiye-İtalya maçıyla başlayacak. Roma Olimpiyat Stadı’nda gerçekleşecek olan mücadele, saat 22.00’de TRT1 ve TRT 4K’de seyirciyle buluşacak. Ayrıca EURO 2020’de oynanacak 51 maçın 45’inin TRT1’den, aynı anda oynanan maçların 6’sının da TRT SPOR’dan canlı yayınlanacağı öğrenildi.

AY YILDIZLILARIN EURO 2020 FİKSTÜRÜ

Bu 51 karşılaşmanın hepsi, trtspor.com.tr/euro2020 adresinden de canlı olarak takip edilebilecek. Söz konusu adres yardımıyla, turnuvaya dair merak edilen bütün detaylar da sporseverler tarafından öğrenilebilecek. Öte yandan İtalya Milli Takımının eski oyuncusu Angelo Di Livio, turnuvanın ilk maçı olan Türkiye-İtalya maçı öncesi bazı değerlendirmelerde bulundu. Di Livio, İtalya’nın ay yıldızlı ekiple oynayacağı maçta kolay kolay galip olamayacağını düşünüyor.

EURO 2020’DE ZOR BİR MAÇ OLACAK

54 yaşındaki eski futbolcu, Türkiye maçının zor bir maç olacağını, Türkiye’nin iyi futbol oynayan, organize ve çok güçlü bir takım olduğunu ve İtalya’nın kazanmak istiyorsa mutlaka iyi hazırlanması ve oyunu kontrol altında tutması gerektiğini dile getirdi. Di Livio, EURO 2000’de Türkiye’ye karşı oynadıkları maça da değindi. Eski yıldız oyuncu, o maçı çok iyi hatırladığını, maçı kazandıklarını ama Türkiye’nin bugün olduğu gibi o zaman da çok iyi oyunculara sahip olduğunu, Türk Milli Takımının oldukça organize oynadığını ve kazanmalarının çok zor olduğunu ifade etti.

AY YILDIZLILARIN EURO 2020 FİKSTÜRÜ

TÜRK MİLLİ TAKIMI TEHLİKELİ BİR TAKIM

Bilindiği üzere, ay yıldızlıların EURO 2020’deki aday kadrosunda, Serie A’da forma giyen 5 futbolcu yer alıyor. Angelo Di Livio, bu futbolculardan birkaçını ön plana çıkararak devam ettiği konuşmasında, bu oyuncuların İtalya’nın en iyi takımlarında oynadıklarını, özellikle Merih Demiral ve Hakan Çalhanoğlu’nun çok önemli isimler olduğunu, Cengiz Ünder’in de çok yetenekli bir futbolcu olduğunu ve bu isimlerin üst düzey teknik yeteneklere sahip isimler olduğunu dile getirdi.