2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri İzlanda – Türkiye

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde A milli takımımız deplasmanda İzlanda ile karşı karşıya geldi.

11 Haziran 2019 Salı günü saat 22:45’te Laugardalsvöllur’da oynanan mücadelede orta hakem olarak Szymon Marciniak görev aldı.

İzlanda -Türkiye Maçı Kadroları

Teknik direktör Erik Hamren yönetimindeki İzlanda’da 4–2–3–1 dizilişi ile tercih edilen ilk 11 şu şekildeydi:

Kalede Hannes Thor Halldorsson, sol bekte Ari Freyr Skulason, stoper tandeminde Kari Arnason ve Ragnar Sigurdsson ikilisi, sağ bekte Hjörtur Hernannsson, savunma önünde Kaptan Aron Gunnarsson ve Elim Halfredsson ikilisi, ofansif orta sahada Gylfi Sigurdsson, sol kanatta Birkir Bjarnason, sağ kanatta Johann Berg Gudmundsson ve santraforda ise Jon Dadi Bödvarsson.

Yedek Kulübesi: Ingvar Jónsson, Ögmundur Kristinsson, Jon Gudni Fjóluson, Sverrir Ingi Ingason, Hördur Magnússon, Victor Pálsson, Rúnar Már Sigurjónsson, Arnór Sigurdsson, Arnór Ingvi Traustason, Albert Gudmundsson, Vidar Örn Kjartansson ve Kolbeinn Sigthórsson.

Teknik direktör Şenol Güneş yönetimindeki Ay Yıldızlılarımızda 4–1–4–1 formasyonu ile sahaya çıkan ilk 11 şu şekildeydi:

Kalede Mert Günok, sağ bekte Zeki Çelik, stoper hattında Kaan Ayhan ve Merih Demiral ikilisi, sol bekte Hasan Ali Kaldırım, ön liberoda Ozan Tufan, sol içte Dorukhan Toköz ve sağ içte ise İrfan Can Kahveci, sol kanatta Hakan Çalhanoğlu, sağ kanatta Kenan Karaman ve santraforda ise Kaptan Burak Yılmaz.

Yedek Kulübesi: Sinan Bolat, Uğurcan Çakır, Cağlar Söyüncü, Umut Meras, Nazım Sangaré, Emre Belözoglu, Oğuzhan Özyakup, Deniz Türüç, Yunus Mallı, Yusuf Yazıcı, Abdülkadir Ömür ve Güven Yalçın.

İzlanda – Türkiye Maçı Önemli Anları

Maçın 18. Dakikasında ev sahibi ekipte Emil Halfredsson sarı kart gördü.

21. dakikada İzlanda’da Johann Berg Gudmundsson kullandığı serbest vuruşta Ragnar Sigurdsson kafa vuruşu ile skoru 1 – 0’a getirdi.

23. dakikada A milli takımımızda Dorukhan Toköz sarı kart gördü.

31. dakikada ev sahibi ekipte Birkir Bjarnason’un kafasından seken topta Ragnar Sigurdsson bir kez daha kafa ile topu ağlara gönderdi ve skoru 2 – 0 yaptı.

40. dakikada Ay yıldızlılarımızda İrfan Can Kahveci’nin kullandığı serbest vuruşta Dorukhan Toköz yaptığı kafa vuruşu ile skoru 2 – 1’e getirdi.

Maçın ikinci yarısında A milli takımımızda Kenan Karaman çıkarken Yusuf Yazıcı oyuna girdi.

52. dakikada Ay yıldızlılarda Burak Yılmaz sarı kart gördü.

55. dakikada A milli takımımızda Kaan Ayhan Sarı Kart gördü.

56. dakikada A milli takımımızda Zeki Çelik Sarı Kart gördü.

63. dakikada A milli takımızda İrfan Can Kahveci çıkarken Abdülkadir Ömür dahil oldu. İzlanda’da ise Jon Dadi Bödvarsson çıkarken Kolbeinn Sigthorsson sahaya çıktı.

69. dakikada İzlanda’da sakatlanan Ari Freyr Skulason yerini Kördur Magnusson’a bıraktı.

72. dakikada ev sahibinde Birkir Bjarnason sarı kart gördü.

80. dakikada izlanda’da Jóhann Berg Gudmundsson yerini Arnór Ingvi Traustason’a bıraktı.

85. dakikada A milli takımımızda Dorukhan Toköz çıkarken Güven Yalçın oyuna dahil oldu.