2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri Moldova – Türkiye Maçı

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemelerinde H grubunda yer alan A milli takımımız grupta Moldova ile karşı karşıya geldi. Moldova’nın deplasmanda konuğu olan A milli takımımız 0 – 4 maçı kazanmayı başardı.

Moldova’da oynanan mücadele 10 Eylül 2019 Salı günü saat 22:45’te oynandı. Stadionul Zimbru’da oynanan mücadelede orta hakem olarak Davide Massa düdük çaldı.

Moldova – Türkiye Maçı Kadroları

Teknik direktör Semen Altman yönetimindeki Moldova’da 4–2–3–1 dizilişi ile tercih edilen ilk 11 şu şekildeydi:

Kalede Alexei Coselev, sol bekte Oleg Reabciuk, stoper tandeminde Stefan Efros ve Victor Mudrac ikilisi, sağ bekte Dinu Graur, merkez orta sahada Artur Ionita ve Iaser Turcan ikilisi, ofansif orta sahada Eugeniu Cebotaru, sol kanatta Constantin Sandu, sağ kanatta Alexandru Suvorov ve santraforda ise Radu Ginsari.

Yedekler: Dumitru Celeadnic, Artiom Rozgoniuc, Valeriu Macritchii, Veaceslav Zagaevschi, Mihail Ghecev, Maxim Cojocaru, Vladimir Ambros ve Vadim Cemirtan.

Ay yıldızlılarımızda teknik direktör Şenol Güneş yönetiminde 4–1–4–1 dizilişi ile sahaya çıkan ilk 11 şu şekildeydi:

Kalede Mert Günok, sol bekte Umut Meraş, stoper hattında Kaan Ayhan ve Merih Demiral ikilisi, sağ bekte Zeki Çelik, ön liberoda Ozan Tufan, sol içte Dorukhan Toköz ve sağ içte ise İrfan Can Kahveci, sol kanatta Kenan Karaman, sağ kanatta Deniz Türüç ve santraforda ise Kaptan Cenk Tosun.

Yedekler: Gökhan Akkan, Sinan Bolat, Uğurcan Çakır, Cağlar Söyüncü, Nazım Sangaré, Emre Belözoglu, Abdulkadir Parmak, Hakan Çalhanoğlu, Yusuf Yazıcı, Emre Kılınç, Efecan Karaca, Güven Yalçın ve Enes Ünal.

Moldova – Türkiye Maçı Önemli Anları

Maçın 37. Dakikasında A milli takımımızda Dorukhan Toköz’ün pasında Cenk Tosun topu ağlara gönderdi ve skoru 0 – 1 yaptı.

57. dakikada Ay yıldızlılarımızın kazandığı serbest vuruşta topun başına gelen Deniz Türüç’ün şık vuruşu ile top ağlarla buluştu ve fark 2’ye çıktı.

68. dakikada ev sahibi ekipte Radu Ginsari çıkarken Vadim Cemirtan oyuna dahil oldu.

70. dakikada A milli takımda Kenan Karaman yerini Hakan Çalhanoğlu’na bıraktı.

75. dakikada Moldova’da Alexandru Suvorov çıkarken Artiom Rozgoniuc oyuna girdi.

79. dakikada Ay yıldızlılarımızda Cenk Tosun pozisyonu golle tamamlamayı başardı ve skoru 0 – 3 yapmayı başardı.

80. dakikada A milli takımımızda İrfan Can Kahveci çıkarken Yusuf Yazıcı oyuna girdi.

81. dakikada ev sahibi ekipte Artur Ionita yerini Mihail Checev’e bıraktı.

87. dakikada Ay yıldızlılarımızda Dorukhan Toköz çıkarken Abdülkadir Parmak oyuna dahil oldu.

88. dakikada A Milli takımımızda Cenk Tosun’un kafa vuruşu ile sektirdiği topta Yusuf Yazıcı topu ağlara göndermeyi başardı ve skor 0 – 4 oldu.