Almanya Avrupa Şampiyonası 2024’ün Logosu Tanıttı

Avrupa Şampiyonası 2020 pandemi nedeniyle 2021 yazında oynandı ve 2024’ün adımları da burada duyuldu. 2018 yılında Türkiye’nin da aday olduğu ülkeler arasında 2024’ün ülkesi olarak Almanya seçildi.

Almanya Avrupa Şampiyonası 2024’ün ev sahipliğini yapacak ve geçtiğimiz günlerde de yeni logo UEFA aracılığıyla tanıtıldı. Almanya bu turnuva, şampiyona için oldukça hevesli ve güzel şeyler yapmaya başladı bile.

Almanya’nın Avrupa Şampiyonası İçin Avantajları

Avrupa’nın gözde ülkelerinden birisi olan Almanya’nın bu yarışı kazanmasındaki en önemli 3 sebep ise şöyle; Almanya bulunduğu konum itibariyle 9 ülke ile arasında kara bağlantısı olduğu için Türkiye’den daha avantajlı konumdaydı.

Buna ek olarak Almanya’da herhangi bir iki şehir arasındaki mesafe 4 saat gibi bir uzaklıkta iken Türkiye’de bu mesafe daha da artıyordu. Katılımcı ve gelecek olan yerel kitle içinde bu oldukça önemli bir kriterdi.

Bir diğer sebep ise dışardan gelecek olan hem izleyici hem de sporcuların konaklama imkanıydı. Türkiye’de özellikle otellerin zincir olarak çok fazla yer aldığı 2 şehir var. İstanbul ve Antalya bunun dışındaki yerlerde otel seçenekleri çok fazla değil.

Ev sahibi ülke olan Almanya’da ise böyle bir sorun yok. Başkent ile beraber birçok büyük şehrinde konaklama ve kamp sorunu çok rahat çözülecek konumda yer alıyor. Avrupa ülkeleri 12’ye 4 şeklinde Almanya’ya oy verdi ve yeni ev sahibi ülke Almanya oldu.

Almanya’da EURO 2024 Şehirleri

Ev sahibi ülke Almanya’da öne çıkan şehirler oldu. Münih, Berlin, Frankfurt, Hamburg Stuttgart, Cologne Düsseldorf, Leipzig, Dortmund ve Gelsenkirchen başlıca şehirler olacak gibi duruyor.

Yeni EURO 2024 logosunda ise UEFA çeşitliliği kutladıklarının bir kez daha altını çizdi. Almanya’nın ev sahipliği yapacağı yeni Avrupa Şampiyonası 2024’te kullanılacak olan logo özellikle katılan ülkelerin çeşitliliğin de yansıtıldığı bir biçimde yapıldı.

Euro 2022 heyecanı bir yıl geç de olsa yaşanmıştı ve şimdiden EURO 2024 heyecanı katılımcı ülkeler için oldukça keyiflendirici bir hal almaya başladı. Almanya hem ev sahibi olacak hem de milli takımının en iyi şekilde maç sonuçları almasını isteyecek.