Çağlar Söyüncü İçin 42 Milyon Euro

Türkiye Milli Futbol Takımı’nın yıldızlarından olan Çağlar Söyüncü, son günlerde çıkan haberlere göre Chelsea’ye transfer oluyor.

Birçok farklı otoriteye göre en Türkiye Milli Futbol Takımı’nın en güçlü yanını stoperleri oluşturuyor. Öyle ki stoper hattımızı oluşturan oyuncuların neredeyse hepsi, bayrağımızı yurtdışındaki büyük liglerde, üst düzey takımlarda temsil ediyorlar.

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda sahne alan Türkiye Milli Futbol Takımı’nın stoper hattında o dönemde Liverpool forması giyen Ozan Kabak, Juventus’ta oynayan Merih Demiral, İtalya Serie A’da forma giyen Kaan Ayhan ve Mert Müldür’ün yanında Leicester City’deki performansıyla İngiltere Premier League’de Virgil Van Dijk ile birlikte sezonun en iyi takımının stoper tandemini oluşturan Çağlar Söyüncü vardı.

İşte o Çağlar Söyüncü şimdilerde kariyerindeki en büyük adımı atarak Londra’ya, son UEFA Şampiyonlar Ligi Şampiyonu olan Chelsea’ye imza atmaya hazırlanıyor.

Çağlar Söyüncü Elit Stoper Sınıfında

çağlar söyüncü

Kariyerine Menemen Belediyespor’un altyapısında başladıktan sonra sırasıyla Bucaspor, Yeşiltepe, Aliağa gibi kulüplerde oynayan Çağlar, 2014 yılında Türkiye’nin futbolcu fabrikası Altınordu’ya imza atmış ve hayatını değiştirmişti.

2 sene Altınordu’da forma giyen 1996 doğumlu stoper oyuncumuz, gösterdiği gelişimle herkesin dikkatini çekmişti. Öyle ki Mart 2016’da Türkiye Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim, henüz üst lig tecrübesi bile bulunmayan Çağlar Söyüncü’ye Türkiye Milli Futbol Takımı daveti yapmış ve onu kadroya almıştı.

Yıldız stoperin gelişimi öylesine dikkat çekiciydi ki Freiburg kulübü onun için 2016 yazında yaklaşık 8 milyon euro ödemiş ve onu kadrosuna katmıştı.

Kariyerindeki ilk büyük ligi Bundesliga olan Çağlar, orada futbolun Türkiye’de öğrenemeyeceği yanlarını da öğrenmiş ve özellikle taktik anlayışını çok geliştirip fiziksel olarak da bu gelişimi sürdürmüştü.

Derken 2018 yazında, bir Türk stoper için ödenen en yüksek meblağ onun için Freiburg’a ödenmişti. İngiltere Premier League’de yakın zamanda şampiyonluk yaşayan Leicester City, 21 milyon euro bedelle onu kadroya katmıştı.

Çağlar Söyüncü, İngiltere Premier League’deki ilk sezonunda Harry Maguire’ın arkasında kalsa da ikinci sezonla birlikte takımın banko stoperi oldu ve harikalar yaratmaya başladı.

Performansıyla parmak ısırtan ve İngiltere Premier League’de yılın kadrosuna giren Çağlar için şimdi daha büyük bir meydan okumayı gerçekleştirme zamanı. İddialara göre onun için ödenecek bedel ise tam 42 milyon euro… Bu bir Türk futbolcu için ödenene en yüksek meblağ olacak.

Avrupa Şampiyonalarında Çağlar Söyüncü

Başarılı stoper, Avrupa Şampiyonası kariyerine 7 Eylül 2019’da oynanan Andorra maçında 90 dakika süre alarak başlamıştı.

Bu maçın ardından aynı süreçte Arnavutluk karşısına 11 Ekim 2019’da çıkan yıldızımız, sonrasında ise takımın banko stoperi olmaya devam etmişti.

14 Ekim 2019’daki Fransa maçı ve 14 Kasım 2019’daki İzlanda maçında da kadroya ilk yazılan isimdi.

Çağlar Söyüncü, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda da Türkiye Milli Futbol Takımı’nın en çok forma giyen isimlerindendi. Öyle ki 3 maçta 270 dakika süre alan oyuncumuz ne yazık ki milli takımımızın felaket gidişine dur diyememişti…