Christian Eriksen Avrupa Şampiyonası’nı Geride Bıraktı

Küresel COVID-19 salgını nedeniyle 1 sene geç oynanmak zorunda kalan ve 2021’in yaz aylarında oynanan EURO2020 İtalya’nın zaferiyle sonuçlanmıştı. Her turnuvada olduğu gibi EURO2020’de de birçok gelişme yaşanmış, futbolun gidişatı yönündeki değişimler ve gelişmeler takip edilmişti. Bununla birlikte turnuvanın en çok akılda kalan anlarından birisi de Danimarka ile Finlandiya arasında oynanan Grup Aşaması maçının 43’üncü dakikasında Christian Eriksen’in bir anda yere yığılması olmuş ve futbolseverlerin tamamının yüreği ağzına gelmişti. Eriksen, bu olaydan sonra uzun bir süre sahalardan uzak kaldı ve takılan kalp pili nedeniyle Inter ile olan sözleşmesi feshedildi ancak Danimarkalı oyuncunun futbola dair tutkusu sona ermemiş gibi görünüyor.

Eriksen’den Önemli Açıklamalar

Danimarka Milli Takımı’nın ve Inter’in en önemli ve formda oyuncularından birisi olarak turnuvaya başlangıç yapan ancak Avrupa Şampiyonası’nda Finlandiya ile oynanan maçta yaşadığı kalp krizi nedeniyle hayati bir tehlike atlatan Christian Eriksen zorlu günleri geride bırakmış görünüyor.

Çok teknik bir oyuncu olan ve Danimarka’nın da en vazgeçilmez isimlerinden birisi olarak gösterilen Eriksen, Finlandiya maçında yaşadığı kalp krizinin ve kendisine takılan kalp pilinin futbol oynamasına engel olmadığını savunuyor.

Kendisine gösterilen destek için müteşekkir olduğunu ve artık futbola dönmek konusunda kendisini hazır hissettiğini ifade eden Eriksen, Danimarka Milli Takımı’ndan kendisine bir görev verilmesi durumunda 2022 yılının sonbahar aylarında düzenlenecek olan Dünya Kupası’nda görev yapabileceğini iddia ediyor.

Futbol formunun en üst seviyelerinde olduğuna inanan ve bu bağlamda görev verilmesi durumunda elinden gelen en iyi performansı göstererek takımına katkı sağlayabileceğini dile getiren Eriksen, bu bağlamda bir davet beklediğini de netlikle açıkladı.

Eriksen’in yaşadığı olay futbolseverlerin yüreğini ağzına getirmiş, Danimarkalı oyuncuya sahada yapılan ilk müdahaleden sonra acil olarak hastaneye kaldırılmıştı.

Eriksen’in Kulübü Yok

Danimarka Milli Takımı’nın en önemli parçalarından birisi olmasına rağmen yaşadığı olay nedeniyle formadan uzak kalan Eriksen’in kulübü İtalya temsilcisi Inter ile de olan sözleşmesi geçtiğimiz aylarda feshedilmişti.

İtalyan Futbol Federasyonu’nun kuralları gereği kalbinde pil olan sporcuların futbol oynamasına müsaade edilmezken, bu durum Eriksen’i de etkilemiş ve Danimarkalı oyuncu zaruri olarak sözleşmesini feshetmek zorunda kalmıştı.

Şu an halen başka bir kulüple sözleşme imzalamayan ve en üst düzey seviyede futbol oynaması mümkün olup olmadığı belli olmayan Eriksen’in yaptığı açıklamalar bu nedeniyle tartışmalar yarattı.

Christian Eriksen’in Danimarka Milli Takımı’nda forma giyip giymemesi tartışmaların daha da artmasını sağlayan Dünya Kupası’nda birçok tartışma da halen sürüyor. Eriksen’in başka bir kulüpte forma giymesi de pek mümkün gözükmezken Danimarkalı yıldız için idari kadroda bir rol veyahut kadroya alınıp maçların son dakikalarında forma giydirilmesine dair söylentiler de dolanıyor. Avrupa Şampiyonası, yarattığı heyecan, oynanan maçlar ve final müsabakası dışında Eriksen ile daima hatırlanacak.