Christian Eriksen Manu’nun Radarında

2020 Avrupa Şampiyonası’nın en dramatik anlarından birinin aktörü olan Christian Eriksen, Danimarka ile İsveç arasında oynanan müsabakanın 44’üncü dakikasında sahada kalp krizi geçirmişti. Bu olaydan sonra bir süre futboldan uzak kalan Danimarkalı oyuncu, İngiltere Premier Lig ekiplerinden Brentford City ile anlaşmaya varmıştı. Futbola döndüğünden beri herkesin beklediğinden çok daha iyi bir etki yaratan yıldız oyuncuyla ilgili basına yansıyan son haberler, Danimarkalı On Numaranın İngiliz devi Manchester United’ın radarında olduğu yönünde.

Kırmızı Şeytan Talip

Futbolun en büyük organizasyonlarından biri olan Avrupa Şampiyonası’nın son organizasyonunda şampiyon İtalya ve İngiltere arasında oynanan final kadar hatırlarda kalan bir diğer olay da Christian Eriksen’in saha içerisinde kalp krizi geçirip yere yığılmasıydı.

Yıldız oyuncunun tüm futbolseverlere büyük bir korku yaşattığı anlarda ne olduğu hemen anlaşılamasa da bu durumun bir kalp krizi olduğu teşhisi kondu ve Eriksen uzun bir süre sahalardan uzak kaldı.

Bununla birlikte Serie A’daki kurallar gereği İtalya’dan ayrılmak zorunda kalan başarılı oyuncu, en üst seviye futbola yıldızlaştığı İngiltere’de geri dönmüştü. Brentford City ile sözleşme imzalayan 30 yaşındaki oyuncu, ilk resmi müsabakasını da sezonun ikinci yarısında oynadı.

Öte yandan kimsenin ve hatta Danimarkalı yıldızın kendisinin bile tahmin edemediği bir performans sergilemesi bir anda spot ışıklarını başarılı oyuncuya çevirdi. Basında yer alan son haberlere göre Manchester United Christian Eriksen ile ciddi bir biçimde ilgileniyor.

Yaprak Dökümü

Gelecek sezondan itibaren şu anda Ajax’ta görev yapmaya devam eden Erik Ten Hag’ı teknik direktörlük görevine getiren Manchester United’da başarılı teknik adamın rüzgârlarının şimdiden esmeye başladığı iddia ediliyor.

Basına yansıyan haberlere göre takımda yer alan birçok oyuncunun üstünü çizen başarılı teknik adam, bu oyuncuların yerine gelebilecek oyuncularla alakalı olarak da takım yönetimine bir rapor verdi. Bu raporda yer alan isimlerden birisinin de Christian Eriksen olduğu ifade ediliyor.

Takımın yaratıcılık ve teknik konusundaki eksiklerine çare olabilecek iyi bir alternatif olarak gözüken Eriksen’in de sezon sonunda sözleşmesinin bitecek olması bu anlaşma adına büyük bir avantaj olabilir. Danimarkalı yıldız en üst düzey seviyede futbol oynayabilecek güçte olduğunu çok kısa bir süre içerisinde ispatlamayı başardı.

Yaşadığı ve yaptıklarıyla gerçekten ilham verici bir öykünün başrolü haline gelen başarılı On Numara, Manchester United gibi uzun bir süredir beklentilerin altında kalan bir takıma da can verebilir. Pek tabii tüm bunlar için sezonun tamamlanması gerekiyor.

Dünya Kupası’nda da Danimarka Milli Takımı ile birlikte mücadele etmek istediğini dile getiren başarılı oyuncu, eğer bu şekilde performans sergilemeye devam ederse ülkesinin formasıyla Katar’da yer almayı başaran oyuncular arasına adını yazdırabilir.

Bakalım zaman Eriksen için nasıl akacak ve yıldız oyuncu için gelecek sezon nasıl başlayacak.