EURO 2020 Favorileri İşte Adaylar

EURO 2020 yaklaşırken futbolseverlerin heyecanı da her geçen gün artıyor. Şimdiden etkileyici bir turnuva gerçekleşeceğine inanılıyor. Çok sayıda ülkenin organizasyona dahil olması ile birlikte bazı kulüplerin ciddi deplasman maçlarında oynayacağı bildirildi. EURO 2020 favori değerlendirilmesi yapıldı, işte aday takımlar…

Son olarak EURO 2016’da geçen kıran kırana mücadele Portekiz’in Fransa deplasmanında aldığı şampiyonluk ile noktalanmıştı. COVID-19 virüsü nedeni ile dört yılda bir yapılan EURO turnuvası 2022 senesine ertelendi. Futbolseverlerin özlem ile beklediği Avrupa Şampiyonası için favoriler belirlenmeye başlandı.

İngiltere İlk Kez Listede!

İngiltere son olarak 2018 Dünya Kupası’nda gösterdiği başarı ile anılıyordu. Turnuvayı dördüncü sırada tamamlayan İngiliz ekibi, bu sene EURO 2020 için favoriler arasında yerini aldı.

Fransa da daha önce iki kez Avrupa Şampiyonası’nda zafere ulaşmıştı. İngiltere ile aynı şansa sahip olduğu düşünülüyor. Fransızlar, 2016 turnuvasında ise ikincilik elde etmişti. Bu sene EURO 2020’de birinci olabilirse Fransa İspanya ve Almanya seviyesine yükselecek.

Belçika, bir diğer favori olarak ön plana çıktı. EURO 2020’de birincilik alma ihtimali olduğuna inanılan Avrupa ekibi, şimdiye dek alabileceği ilk büyük kupanın peşinde çalışıyor. Kırmızı Şeytanlar, yeşil sahada gösterdikleri başarı ile her daim övgüleri toplamaya devam ediyor. Belçika’nın bu sene için altın nesle sahip olduğu çok sayıda futbol yorumcusunun ortak kararı. Ekipte ön plana çıkan isimler arasında ise Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku ve Eden Hazard yer alıyor.

EURO 2020

EURO 2020 Birinciliğe Yabancı Adaylar

İtalya, 2018’de gerçekleştirilen Dünya Kupası’na katılmamıştı. Eğer bu sene başarıya ulaşabilirse ikinci kez kupayı kaldırmış olacak. 2018’deki başarısızlığın üzerini kapatmak isteyen Çizme takımı, favori listesinde pek de iyi bir skora sahip olamayarak 7. sıraya yerleştiler.

Azurri 1968 senesinden beri ilk kez şampiyonluğu arıyor, şimdiye dek ardışık turnuvalarda her daim yer alan ekipte heyecan büyük.

Hollanda takımı, son 2 büyük turnuvaya katılmadığı gerekçesi ile favoriler listesinde ön plana çıkamadı. Portakallar, favoriler arasında 8. olmayı başarabildiler. Son olarak Ulusal Lig’de başarı elde etmişlerdi.