EURO 2020 Heyecanı Başlamak Üzere

EURO 2020 Heyecanı Başlamak Üzere

EURO 2020’nin başlamasına artık sayılı günler kaldı. Bilindiği üzere A Milli Futbol Takımı’mız da bu turnuvadaki yerini aldı.

A Grubu’nda mücadele edecek olan Millilerimizin bu gruptaki rakipleri ise İtalya, Galler ve İsviçre oldu. Öte yandan yine bilindiği üzere A Milli Futbol Takımı’mız EURO 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda 11 Haziran tarihinde açılış maçı oynayacak ve bu açılış maçında güçlü rakibi İtalya ile kozlarını paylaşacak.

Türkiye’nin A Grubu’ndaki Maçları

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda (EURO 2020) her ne kadar Türkiye, bu öenmli turnuvanın ev sahibi olmasa bile oynayacağı maçlar sebebiyle adeta turnuvanın gizli ev sahibi olacak. Bilindiği üzere Türkiye, ilk maçını yani EURO 2020’nin açılış maçını İtalya ile 11 Haziran tarihinde İtalya’nın başkenti Roma’da oynacak. Fakat gruptaki diğer iki maçını ise Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yapacak. Bu iki maçta önce 16 Haziran tarihinde Galler ile karşı karşıya gelecek olan A Milli Futbol Takımı’mız daha sonra 20 Haziran tarihinde ise İsviçre ile kozlarını paylaşacak.

Gruptaki son iki maçını kardeş ülke Azerbaycan’da oynayacak olan Türkiye, tur şirketleri şimdiden özel turlar hazırlamaya başladılar. Bu yüzden özellikle bu iki karşılaşma için Türkiye’den Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye ülkemizi desteklemek adına birçok taraftarın gitmesi bekleniyor. Bu yüzden Türkiye, bu maçlarda adeta kendi stadında oynuyormuş gibi olacak. Euro 2020 heyecanı için hem Türkiye hem de Azerbaycan her şeyi yapmaya hazır.

Türkiye Gizli Ev Sahibi Olacak

EURO 2020 Heyecanı Başlamak Üzere

2020 Avrupa Futbol Şampyonası’na A Grubu’nda yer alan A Milli Futbol Takımı’mız, bu gruptaki son iki maçını Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de oynayacak. Bu yüzden şimdiden birçok taraftar ülkemizi desteklemek için Türkiye’den Azerbaycan’a gitmeye hazırlanıyor. Azeri taraftarların da ülkemizi destekleyeceğini düşünürsek A Milli Futbol Takımı’mız adeta kendi sahasında maç yapacakmış gibi olacak.

Millilerimizi maç yapacağı stadın kapasitesi 68.700 olduğu için Türkiye’yi orada en azn 34.350 kişinin desteklemesi bekleniyor. Öte yandan Azerbaycan’a ülkemizi desteklemek için gitmek isteyenlerin bir diğer merak konusuda uçak biletleri ve bunların fiyatları oldu. Şu anda İstanbul ve Bakü arasındaki uçuşların fiyatların 2.000 (ikibin) ile 2.500 (ikibinbeşyüz) tl arasında değişiyor.