EURO 2020 Heyecanı Sürüyor

Avrupa Şampiyonası Euro 2020
Avrupa Şampiyonası Euro 2020
EURO 2020 Heyecanı Sürüyor
Avrupa Şampiyonası Euro 2020

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020), tüm heyecanı ile devam ediyor. Bilindiği üzere birbirinden çekişmeli ve heyecan dolu grup maçları tamamlandı ve şu anda son 16 Turu’ndaki maçlar oynanmaya başlandı.

Yine hatırlanacağı üzere EURO 2020, 6 grupta 4’erli olarak 24 takım ile başlamıştı. Grup maçlarının ardından İtalya, Belçika, Hollanda, İngiltere, İspanya ve Fransa gruplarını birinci olarak; Galler, Danimarka, Avusturya, Hırvatistan, İsveç ve Almanya gruplarını ikinci olarak tamamlayarak bir üst tura yükselmeyi başardılar.

Öte yandan İsviçre, Ukrayna, Çekya ve Portekiz, grup maçlarının neticesinde en iyi üçüncü olan 4 takım olarak son 16 turuna katılmayı başardılar. EURO 2020’de şimdiye kadar atılan goller, alınan sonuçlar ve birçok şey gündem konusu olmayı başardı. Fakat gündem konusu olan bir diğer konu ise futbolcuların maçlardan önceki ve sonraki basın toplarındaki yapmış oldukları hareketler olmuş oldu.

EURO 2020’de Dini Hassasiyet Açıklaması

EURO 2020 Heyecanı Sürüyor

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020), şu anda son 16 turu heyecanı yaşanıyor. Takımlar yavaş yavaş çeyrek finale doğru giderken; alınan sonuçlar kadar futbolcuların maçlardan önce ve sonra basın toplarında yaptıkları da oldukça konuşuluyor. Hatırlanacağı üzere EURO 2020’nin F Grubu’nda Fransa ile Almanya’nın karşı karşıya geldiği ve son dünya şampiyonu Fransa’nın Almanya’yı 1 – 0 yendiği maçın ardından Fransa Milli Takımı’nda oynayan Paul Pogba’nın maçtan sonraki basın toplasında yapmış olduğu hareket EURO 2020’ye damga vurmuş ve çok konuşulmuştu.

Bilindiği üzere bu basın toplantıların yapıldığı masaların üzerinde sporsorların içeçecekleri yer alıyor. Bu içecekler hem alkollü hem de alkolsüz olarak masalara bırakılıyor. Müslüman futbolcu Paul Pogba ise basın toplantısında önünde yer alan alköllü içecekleri kaldırdıktan sonra konuşmasını yapmıştı. Bu olayın çok konuşulmas üzerine EURO 2020 organizatörleri, yeni bir açıklama yaptı. Buna göre, basın toplantılarında yer alan alkollü içeceklerin dini hassasiyetler sebebiyle kaldırılabileceğini açıkladı.

Cristiano Ronaldo’nun Su Mesajı

EURO 2020 Heyecanı Sürüyor

EURO 2020’de Fransız Müslüman futbolcu Paul Pogba’nın yapmış olduğu hareket kadar, Portekiz Milli Takımı’nda oynayan yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo da buna benzer bir hareket yapmıştı. Basın toplantısına başlarken önündeki gazlı içecekleri kaldıran Portekizli yıldız, su için mesajı vermişti. Fakat EURO 2020 organizatörleri, bu durumun dini hassasiyetten farklı olduğunu söyleyerek gazlı içecekler ile ilgil bir karar almadı.