EURO 2020’DE FİNALİN ADI İTALYA VE İNGİLTERE

Avrupa Şampiyonası Euro 2020
Avrupa Şampiyonası Euro 2020
EURO 2020’DE FİNALİN ADI İTALYA VE İNGİLTERE
Avrupa Şampiyonası Euro 2020

EURO 2020 heyecanında final karşılaşmasının rakipleri belli oldu. İlk finalist İspanya’yı yarı finalde penaltılarda eleyen İtalya. İkinci finalist ise uzatma dakikalarında Danimarka’yı geçen İngiltere oldu. İngiltere EURO 2020’de finale yükseldi ve ikinci finalist oldu.

Hem İngiltere milli takımı hem de İtalya milli takımı final için hazırlanmaya başladılar bile. EURO 2020 finali 11 Temmuz Pazar akşam saat 22.00’de oynanacak. Londra Wembley Stadı’nda oynanacak olan maç için her iki takım da oldukça heyecanlı.

İNGİLTERE EURO 2020’DE EVİNDE KUPAYI KAZANMAYI İSTİYOR

İngiltere milli takımı kendi evinde, kendi taraftarları ile EURO 2020 kupasını kazanmak istiyor. Turnuvayı kazanırsa ilk kez Avrupa Futbol Şampiyonası’nı kazanacak olan İngiltere bu ilk kupayı kendi evinde oynadığı final ile kazanmak istiyor.

EURO 2020’DE FİNALİN ADI İTALYA VE İNGİLTERE

Turnuvanın başından bu yana emin adımlarla ilerleyen İngiltere milli takımı grup maçlarından, son 16 turdan, çeyrek finalden ve yarı finalden rakiplerini eleyerek çıktı. İngiltere’nin şimdiki hedefi de son rakibi İtalya karşısında üstünlük sağlayarak EURO 2020 kupasını kazanmak istiyor.

İngiltere başarılı bir EURO 2020 turnuvası geçirdi ve 11 Haziran Cuma günü başlayan bu heyecanlı turnuvada son aşamaya kadar geldi. Bu yüzden İngiltere son maçı da galibiyetle tamamlamak için elinden geleni yapacak.

İtalya milli takımı da turnuvanın başından beri kayıpsız bir şekilde ilerliyor ve son maçı da kazanmak için elinden geleni yapmak için tüm maç boyunca sonuna kadar savaşacak. İtalya EURO 2020’de açılış maçını yapan takımdı. Açılış maçında Türkiye ile oynadığı maçtan bu yana hiç maç kaybetmedi.

Bu yüzden de İngiltere karşısında da maç kaybetmemek için tüm dakikalar boyunca savaşacak. İtalya ikinci kupasını kazanmak isterken İngiltere milli takımı da ilk kupasını kazanmak istiyor. İtalya 1968 yılında ilk kupasını kazandı ve ikinci kupasını kazanmak için elinden geleni yapacak.

EURO 2020’DE FİNALİN ADI İTALYA VE İNGİLTERE

EURO 2020 FİNAL BİLGİLERİ

Avrupa Futbol Şampiyonası, EURO 2020 finali 11 Temmuz Pazar akşamı saat 22.00’de Londra Wembley Stadı’nda oynanacak. Maçın tüm detayları ve tüm maç TRT ekranlarında yayımlanacak. Heyecanlı EURO 2020 finaline çok az bir zaman kaldı.