Euro 2020’de Galler’den Beklenmeyen Performans

Galler, Euro 2020’de spor camiasının beklediğinden daha yüksek bir performans çizerek alkışları topladı. Son 16 tura kadar yükselen Galler, A milli takımımız ile olan karşılaşmadan da 2 – 0 galip ayrılarak, maçlara disiplinli bir şekilde hazırlandığını gözler önüne sermiş oldu.

Galler Euro 2020 grup maçlarında İsviçre ile olan ilk karşılaşmasından 1 – 1 beraberlik ile ayrıldı. Daha sonra A milli takımımız Türkiye ile mücadele ederek 2 – 0 galibiyeti hak etti. Sonuncu grup maçında şampiyon İtalya, Galler’i 1 – 0 yenerek skor durumunu kötü etkiledi.

Son 16 tur maçlarında da Galler, istediğini elde edemedi. Danimarka ile olan karşılaşmasında hiç gol atamayarak kötü bir tablo çizdi. Maç sonu Danimarka 4 – 0 Galler ile noktalandı.

Euro 2020’de Galler’den Beklenmeyen Performans

Grubu 2. Sırada Tamamladı

Galler, A grubunu müsabakalardan almış olduğu 4 puan ile 2. olarak tamamladı. Bu sayede son 16 turda da mücadele etme hakkını kazanan Galler, ülkesini ve taraftarlarını da mutlu etti. Galler Euro 2020’de yeşil sahada yer aldığı 8 maçtan 4 galibiyet, 2 beraberlik ve 2 yenilgi ile ayrıldı. Galibiyet oranı %50 olurken sıralaması ise 2 idi.

Top kapmada Galler, %57,7 başarı oranına ikili mücadelede ise %55,9 başarı oranına sahipti. Galler milli takımının hava topu mücadelesi için başarı oranı %57,5 ile son derece yüksekti.

Euro 2020’de Galler’den Beklenmeyen Performans

Galler’in Euro 2020 Kadrosu

Galler, Euro 2020 kapsamında mücadele edecek olan kadrosunu resmi sosyal medya hesaplarından duyurdu. 26 yıldız ismi kapsayan ekipte Juventus’tan Aaron Ramsey ve daha önce kiralık olarak Tottenham’da oynayan Real Madridli Gareth Bale dikkatleri çekti.

Galler’in eldivenleri arasında Daniel Ward, Wayne Hennessey ve Adam Davies bulunuyordu.

Orta saha oyuncuları arasında ise Rubin Colwill, Joe Morrell, Joe Allene, Aaron Ramsey, Honathan Williams, Harry Wilson, Dylan Levitt, Ethan Ampadu ve Matt Smith yer aldı.

Galler milli takımının defans futbolcuları Chris Mepham, Ben Cabango, Chris Gunter, James Lawrence, Connor Roberts, Neco Williams, Joe Rodon ve Ben Davis, Rhys Norrington Davies idi.