EURO 2020’de Grup Maçları Sonlandı, İşte E Grubu

Avrupa Şampiyonası Euro 2020
Avrupa Şampiyonası Euro 2020
Avrupa Şampiyonası Euro 2020
Avrupa Şampiyonası Euro 2020

Avrupa Futbol Şampiyonası fırtınası devam ediyor. Grup maçlarının oynandığı nefes kesen haftaları geride bırakırken birçok takım karşı karşıya geldi. Kimileri mağlubiyet ile sahadan ayrıldı, kimileri ise zaferle… Her karşılaşma sonrası dengelerin değiştiği EURO 2020 fırtınasında heyecan hiç durulmadı, nefesler tutuldu. Takımlar toplam üçer maça çıkarken kazandıkları mücadelelerden üçer puan aldı, beraberlik durumunda ise bir puanı hanelerine yazdı. Averaj farkının da etkili olduğu grup mücadelelerinde kimi takımlar aynı puanda olsalar da averaj sayesinde sıralamada ön planda yer aldılar.

Turnuvaya devam etmek adına sıralamaların önemli olduğu grup maçlarında son hafta biterken EURO 2020 E grubu için son sıralama şu şekilde yer aldı; İki galibiyet ve bir beraberlik ile İsveç, 5 puanıyla takip eden İspanya, tek galibiyet ile Slovakya ve tek beraberlik ile turnuvaya veda eden Polonya…

Turnuvanın İddialı Takımlarından İsveç

Avrupa Futbol Şampiyonası heyecanı grup maçlarının sonlanmasıyla devam ederken EURO 2020 E grubunun zirvesinde İsveç yer aldı. Toplam üç mücadeleden ikisini galibiyet ile noktalayan İsveç EURO 2020’nin iddialı takımlardan biri olarak görülüyordu. İlk karşılaşmasında beraberlik alarak mücadelesine sönük başlamış olsa da son iki maçından zaferle ayrıldı ve toplam 7 puanıyla EURO 2020 E grubu sıralamasında zirvede yer aldı.

Diğer taraftan İsveç’in EURO 2020 E grubu içerisindeki en büyük rakibi olan İspanya’da EURO 2020’nin iddialı takımlardan biri olarak dikkat çekiyordu. İlk iki mücadelesinde beraberlik kulvarında yüzen İspanya, son maçındaki zafer çığlığı ile toplam 5 puan elde etti ve EURO 2020 E grubu sıralamasında ikinci olarak yer aldı.

Slovakya’nın İyi Başlayan Mücadelesi Kötü Bitti

İlk EURO 2020 serüveninde galibiyet alarak diğer takımlarına fark atan ve ilk sırada yer alan Slovakya, ivmesini devam ettiremedi ve geri kalan maçlarında yenilgiyi tattı.

Sadece ikinci karşılaşmasında beraberlik elde eden ve diğer karşılaşmalarında mağlubiyet yaşayan Polonya ise tek puanı ile EURO 2020 E grubu içerisinde son sırada yer alırken turnuvadan da elenen isim oldu.