EURO 2020’DE İLK MAÇ TÜRKİYE MİLLİ TAKIMI

Avrupa Şampiyonası Euro 2020
Avrupa Şampiyonası Euro 2020
EURO 2020’DE İLK MAÇ TÜRKİYE MİLLİ TAKIMI
Avrupa Şampiyonası Euro 2020

Avrupa futbol Şampiyonası, Euro 2020 heyecanı bu akşam Türkiye ve İtalya maçı ile başlayacak. Bu akşam, 11 Haziran Cuma akşamı saat 22:00’de Roma’da oynanacak olan İtalya ve Türkiye maçı oldukça heyecanlı dakikalara ev sahipliği yapacak.

EURO 2020’YE TÜRKİYE NASIL HAZIRLANDI

Avrupa futbol Şampiyonası bilgileri 2020 heyecanı Türkiye’de oldukça önemli. Senol Güneş öğrencileri Euro 2020 elemelerinde ve hazırlık maçlarında İtalya özelinde çok yoğun bir şekilde hazırlandılar. İtalya ile açılış maçına çıkacak olan Türkiye bu açılış maçını kazanarak Euro 2020’de iyi bir başlangıç yapmak istiyorlar. Bundan önce oynadıkları tüm İtalya maçlarında mağlup olarak sahadan ayrılan Türkiye milli takımı İtalya karşısında galibiyet elde edemedi.

Bu sefer şeytanın bacağını kırmak isteyen Türkiye milli takımı, bizim çocuklar Şenol Güneş yönetiminde İtalya milli takımını yenmek istiyorlar. İtalya karşısında oldukça yoğun ve temkinli bir şekilde hazırlanan Türkiye milli takımı rakiplerinin zayıf ve güçlü yönlerini iyi bir şekilde analiz ettiler. Özellikle kaptan Burak Yılmaz’a çok fazla güvenen Şenol Güneş oyuncularının hepsini en iyi şekilde yetiştirdi.

Burak Yılmaz, Merih, Çağlar, Ozan Tufan, Okay Yokuşlu, Hakan Çalhanoğlu, Kenan Karaman, Uğurcan ve Umut ile güçlü bir kadro oluşturdu.

EURO 2020’DE 3 BİN TÜRK SEYİRCİ

EURO 2020’DE İLK MAÇ TÜRKİYE MİLLİ TAKIMI

Tüm dünyanın merakla ve heyecanla beklediği Euro 2020 karşılaşması ve turnuvası bu akşam itibarıyla başlıyor. Bu akşam, 11 Haziran Cuma günü Türkiye saatiyle 22’de başlayacak olan İtalya ve Türkiye maçı Roma’da oynanacak. İtalya’nın ev sahipliğinde oynanacak olan bu karşılaşma Euro 2020’nin açılış maçı olacak. Roma’da oynanacak olan maçta 3000 Türkiyeli seyirci ve 3000 de İtalyan seyirci Stada alınacak.

Her iki takımın da eşit sayıda taraftarlarının alınacağı Euro 2020 açılış maçında 10.000 kişi de UEFA‘nın davetlileri Sponsorlar olacak şekilde statta yerlerini alacaklar. Normal şartlar altında Roma’daki stat 70 binlik bir kapasiteye sahip. Fakat tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını nedeniyle Euro 2020 maçları da en az seyircili kapasitesi şeklinde oynanacak. Bu yüzden 70 binlik statta sadece 16.000 seyirci olacak.

Milli takım Türkiye ilk kez böyle tüm dünyayı etkisine almış bir turnuvada açılış maçına çıkacak. Ay yıldızlı takım Euro 2020’de açılış maçına çıkacak ve bu açılış maçıyla başarılı bir performans sergileyip rakiplerine korku salmak istiyor. Açılış maçının milli takım Türkiye çok fazla kazanmak istiyor ve bu gururu, bu sevinci Roma’da başlatarak finale kadar yükselmek istiyor.

EURO 2020’DE İLK MAÇ TÜRKİYE MİLLİ TAKIMI

EURO 2020 MUHTEMEL İLK 11’LER

İtalya: Donnarumma, Florenzi, Bonucci, Chiellini, Spinazzola, Barella, Jorginho, Locatelli, Berardi (Chiesa), Immobile, Insigne

Türkiye: Uğurcan Çakır, Zeki Çelik, Merih Demiral, Çağlar Söyüncü, Umut Meraş, Okay Yokuşlu, Ozan Tufan, Kenan Karaman, Hakan Çalhanoğlu, Yusuf Yazıcı, Burak Yılmaz