EURO 2020’DE İngiltere’den Gol Sesi Duyulmadı; 0-0

Avrupa Şampiyonası Euro 2020
Avrupa Şampiyonası Euro 2020
EURO 2020’DE İngiltere’den Gol Sesi Duyulmadı; 0-0
Avrupa Şampiyonası Euro 2020

16. Avrupa Futbol Şampiyonası heyecanı hız kesmeden devam ediyor. İkinci haftasında EURO 2020 İngiltere ile İskoçya’yı aynı sahada buluşturdu. Turnuvanın ev sahiplerinden olan İngiltere’nin Londra kentindeki Wembley Stadyumu’nda oynanan karşılaşma, hiçbir gol sevincine şahit olmazken karşılaşma 0-0 skoruyla başladığı gibi sonlandı. Her iki takım içinde büyük önem taşıyan maçta, fırsatlar yakalandı ama gol sesine çevrilemedi. İngiltere 11. Dakikada gole yaklaşırken direkten dönen top gol sesine engel oldu.

Diğer yandan İskoçya ise 62. Dakikadaki net bir fırsattan yararlanamadı ve gol sevinci yaşatamadı. Özellikle ilk EUR0 2020 D grubu maçını 1-0 skoruyla kazanan İngiltere, İskoçya’ya karşı galibiyet alarak sıralamada zirveye oturmak istiyordu. Fakat bunu yapamayarak 1 puan hanesiyle sahadan ayrıldı.

EURO 2020’DE İngiltere’den Gol Sesi Duyulmadı; 0-0

Toplam 4 puan ile EURO 2020 D grubu sıralamasında ikinci sırada yer alan İngiltere’yi 1 puan ile İskoçya takip etse de averaj farkı dengeleri değiştirdi ve İskoçya’yı son sıraya attı. Hırvatistan, İskoçya’yı averaj farkıyla geçerek üçüncü sıraya yerleşti. İkinci maçları sonlanan EURO 2020 D grubunda tüm takımlar ikinci karşılaşmalarında beraberlik almış oldular.

İngiltere – İskoçya Karşılaşma 11’leri

Çetin hamlelerin olduğu ve nefeslerin tutulduğu EURO 2020 D grubu ikinci maçında İngiltere ile İskoçya karşı karşıya geldi ve gol sesi duyulmadı. 0-0 skor tablosuyla sonlanan karşılaşmada 90 dakika boyunca ter döken kadronun isimleri ise şu şekilde;

İngiltere: Pickford, James, Stones, Phillips, Rice, Sterling, Harry Kane, Mings, Shaw, Foden, Mount

İskoçya: Marshall, O’Donnell, Hanley, McGinn, McGregor, Robertson, Adams, Tierney, McTominay, Gilmour, Dykes

EURO 2020’DE İngiltere’den Gol Sesi Duyulmadı; 0-0

İngiltere – İskoçya Karşılaşması Sonrası D Grubu

İkinci karşılaşmalarında beraberlik ile sonlanan maçlara sahne olan EURO 2020 D grubu, ikinci hafta maçlarını sonlandırdı. Bu yolla dengelerin her an değişebileceği sıralama şimdilik son halini şu şekilde aldı; Çekya ve İngiltere birer galibiyet ve beraberlikle zirvede yer alırken averaj farkıyla Çekya, İngiltere’yi ikinci sıraya atmayı başardı. Diğer taraftan da birer mağlubiyet ve birer beraberlik ile üçüncü sırada yer alan İskoçya ve Hırvatistan arasında Hırvatistan averaj farkıyla ön plana çıkmayı başardı.