Euro 2020’de İsveç Penaltıdan Zafere Ulaştı; 1-0

Avrupa Şampiyonası Euro 2020
Avrupa Şampiyonası Euro 2020
Euro 2020’de İsveç Penaltıdan Zafere Ulaştı; 1-0

Avrupa Futbol Şampiyonası tam gaz devam ediyor. Grup maçlarının ikincilerinin yapıldığı bu günlerde EURO 2020 E grubundan İsveç ve Slovakya karşı karşıya geldi. Yeni Zenit Stadyumu’nda oynanan karşılaşmada İsveç tek golünü penaltıdan göndererek zafere ulaştı ve skoru 1-0 yapmayı başardı.

 Karşılaşmadan başka bir gol sesi duyulmazken İsveç aldığı 3 puan ile toplam 4 puana ulaşmış ve E grubu içerisinde de zirveye oturmuş oldu. Diğer taraftan Slovakya puan alamayarak 3 puanı ile EURO 2020 E grubu içerisinde ikinci sırada kendisine yer buldu. Kritik mücadelede İsveç ilk zaferini kazanırken, İsveç’e zaferi getiren tek gol maçın sonlarına doğru 77. Dakikada Emil Forsberg tarafından kaydedildi.

Euro 2020’de İsveç Penaltıdan Zafere Ulaştı; 1-0

Dengelerin her an değişebileceği EURO 2020 fırtınasında E grubu ikinci maçları devam ediyor. Son ikinci EURO 2020 E grubu karşılaşması İspanya ile Polonya arasında gerçekleşecek. Puan tablosu ve sıralaması bir kez daha değişiklik gösterecek.

Trabzonspor’un Yeni Transferi Marek Hamsik Dikkat Çekti

İsveç ile Slovakya’nın heyecan dolu EURO 2020 karşılaşmasında Maren Hamsik dikkatleri üzerine çekti. Aynı zamanda Trabzonspor’un yeni transferi olan Hamsik, Slovakya’da toplam 77 dakika sahada ter döktü ve performansı ile övgü topladı. Trabzonspor ile gelecek sezon nasıl bir performans ortaya koyacağı sorusu şimdiden merak edilenler arasında yer alıyor.

İsveç – Slovakya Karşılaşma Sonrası E Grubu

Euro 2020’de İsveç Penaltıdan Zafere Ulaştı; 1-0

Çetin geçen EURO 2020 E grubu ikinci karşılaşmasında İsveç ve Slovakya kozlarını paylaştı. İsveç’in galibiyeti ile sonlanan maç, İsveç’e 3 puan katarken aynı zamanda EURO 2020 E grubu içerisindeki sıralamada da zirveye taşıdı. İlk EURO 2020 E grubu ilk maçında İspanya ile beraber kalan İsveç, ilk maçında hanesine 1 puan katmıştı. Diğer taraftan mağlubiyet ile sahadan ayrılan Slovakya herhangi bir puan alamayarak toplamda 3 puan ile sıralamada ikinci sırada kendisine yer buldu.

İlk EURO 2020 E grubu karşılaşmasında Polonya ile karşı karşıya gelen Slovakya, kazandığı galibiyet ile hanesine 3 puan yazdırmıştı. Dengeleri değişmesi EURO 2020 E grubunun son ikinci maçına bağlı ve son karşılaşma İspanya ile Polonya arasında oynanacak.