EURO 2020’de İtalya Galibiyeti Elinden Bir Kez Daha Bırakmadı; 1-0

Avrupa Şampiyonası Euro 2020
Avrupa Şampiyonası Euro 2020
EURO 2020’de İtalya Galibiyeti Elinden Bir Kez Daha Bırakmadı; 1-0

Avrupa Futbol Şampiyonası fırtınası tüm hızıyla devam ediyor. Üçüncü hafta maçlarına başlayan EURO 2020’de A grubu içerisindeki İtalya ile Galler karşı karşıya geldi. Turnuvanın en iddialı takımlardan İtalya’nın bir kez daha galibiyet kazandığı maç, 1-0 skoruyla sonlandı. İtalya bu yolla EURO 2020 içerisinde hem kalesine gol almadan hem de hiç yenilgi yaşamadan 3’te 3 yaparak EURO 2020 A grubundan çıkma hakkını kazanan takım oldu. İtalya’ya bu başarısını getiren son maçın tek golünü atan isim ise Matteo Pessina oldu.

39. Dakikada attığı gol ile maçın tek zaferi İtalya tarafından yaşandı. Sahanın diğer ucundaki Galler ise Ampadu’nun 55. Dakikada aldığı kırmızı kart ile karşılaşmayı 10 oyuncu ile kapatmak zorunda kaldı. Herhangi bir puan alamayan Galler toplam 4 puanıyla EURO 2020 A grubu sıralamasında ikinci sırada kendisine yer bulurken İtalya hiçbir mağlubiyet yaşamayarak toplam 9 puan ile ilk sırada yer aldı.

EURO 2020’de İtalya Galibiyeti Elinden Bir Kez Daha Bırakmadı; 1-0

Sonraki Turda İtalya, C Grubunun Lideri İle Kozlarını Paylaşacak

Avrupa Futbol Şampiyonası heyecanı tüm hızıyla devam ederken üçüncü hafta maçları heyecanı doruklarda yaşatıyor. Gruplardan lider olarak çıkan takımların kapışmalarını izleyeceğimiz sonraki etaplarda A grubunun lideri İtalya oldu ve İtalya’nın sonraki durağı C grubu lideri ile…

C grubu sıralamasında lider olarak yer alan takım sonraki etapta İtalya ile aynı sahada kozlarını paylaşacak. Hangi takımın EURO 2020 C grubu lideri olacağı belirsizliğini korurken lider olacak takımın rekora doğru koşan İtalya ile karşılaşacak olması büyük bir merakı ve heyecanı da beraberinde getirecek. İtalya EURO 2020 A grubunda toplam 3 galibiyet almıştı ve hiç gol yemeden aldığı bu galibiyetlerden ilki A Milli Futbol Takımı’na karşı olurken ikincisi İsviçre’ye karşı olmuştu.

EURO 2020’de İtalya Galibiyeti Elinden Bir Kez Daha Bırakmadı; 1-0

A Grubu Son Durumu

Üçüncü hafta maçları sonlanan EURO 2020 A grubunda lider toplam 9 puanla İtalya olurken ikinci sırayı 4 puanıyla ve İsviçre’yi averaj farkıyla geçmesiyle Galler oldu. Üçüncü sırada yer alan İsviçre’yi EURO 2020’yi puansız sonlandıran A Milli Futbol Takımı izledi ve son sırada yer aldı.