EURO 2020’de Ukrayna İlk Galibiyetini Aldı; 2-1

Avrupa Şampiyonası Euro 2020
Avrupa Şampiyonası Euro 2020
Avrupa Şampiyonası Euro 2020
Avrupa Şampiyonası Euro 2020

Avrupa Futbol Şampiyonası tüm hızıyla devam ediyor. C grubu ikinci maçlarının yaşandığı EURO 2020 fırtınasında nefesler bir kez daha tutuldu. Ukrayna ile Kuzey Makedonya’nın karşı karşıya gelerek kozlarını paylaştığı maçta, toplam 3 gol sesi duyuldu. Ukrayna 2-1 skoruyla Romanya’nın başkenti Bükreş’teki Arena Nationala’dan galibiyet ile ayrılırken tek gol sevinci ile Kuzey Makedonya mağlubiyet yaşayarak sahayı terk etti.

Ukrayna bu yolla EURO 2020’deki ilk galibiyetini almış oldu ve hanesine 3 puanını yazdırdı. EURO 2020 C grubu dengesinin bir kez daha değişmesiyle Ukrayna, Hollanda’nın bir sıra gerisinde kalarak 2. Sırasında kendisine yer buldu.

Kuzey Makedonya ise her iki EURO 2020 karşılaşmasından mağlup ayrılarak hanesine puan katamadı ve EURO 2020 C grubu içerisinde son sırada yer aldı.

Maça hızlı başlayan Ukrayna, Andriy Yarmolenko ile 29. dakikada öne geçti ve skor tabloasunu 1-0 yaptı. 34. Dakikada ise Roman Yaremchuk ile skoru 2-0’a getiren Ukrayna ilk yarıyı zaferle tamamlarken Kuzey Makedonya ikinci yarıda hızını buldu. Ezgjan Alioski, 57. dakikada penaltı vuruşunu gole çeviremedi ama dönen topu tamamlayarak gol sevinci yaşattı.

Ne yazık ki bu gol sevinci Kuzey Makedonya’yı zafere taşımaya yetmedi. Sahadan 2-1 skoruyla mağlubiyet ile ayrılan Kuzey Makedonya EURO 2020’de henüz zafer elde edemedi.

Ukrayna – Kuzey Makedonya Karşılaşma Kadroları

Heyecanın durmadığı EURO 2020 fırtınasında ikinci grup maçları oynanmaya devam ediyor. İşte EURO 2020 C grubu ikinci maçında karşı karşıya gelen Ukrayna ve Kuzey Makedonya kadroları;

Ukrayna: Bushchan, Karavaev, Mykolenko, Stepanenko, Yarmolenko, Malinovskyi, Yaremchuk, Zabarnyi, Matviyenko, Shaparenko, Zinchenko

Kuzey Makedonya: Dimitrievski, Ristovski, Nikolov, Ademi, Bardi, Elif Elmas, Pandev, Velkovski, Musliu, Spirovski, Alioski

Maç Sonrası C Grubu Sıralaması

Ukrayna ile Kuzey Makedonya kapışması sonrası sıralaması değişen EURO 2020 C grubunda son tablo ise şu şekilde; ilk sırada 2 galibiyeti ile Hollanda yer alırken ikinci sırada tek galibiyet ve 3 puanı ile Ukrayna yer aldı. Aynı puanda olmalarına rağmen averaj farkıyla üçüncü sırada kendisine Avusturya yer bulurken son sırayı hanesine puan katamayan Kuzey Makedonya aldı.