EURO 2020’NİN 2. KARŞILAŞMALARINDAN ÖNE ÇIKAN OLAYLAR

Avrupa Şampiyonası Euro 2020
Avrupa Şampiyonası Euro 2020
EURO 2020’NİN 2. KARŞILAŞMALARINDAN ÖNE ÇIKAN OLAYLAR

Avrupa Futbol Şampiyonası’nda, EURO 2020’de grup aşamasının ikinci karşılaşmaları da gerçekleşti. Kimi takımlar galibiyete ulaşırken, kimi takımlar da sahadan yenilgi ile ayrıldı.

İşte ilklere sahne olan EURO 2020’nin ikinci müsabakalarından öne çıkan olaylar. EURO 2020’nin grup aşamasındaki ikinci karşılaşmaları da oynandı. Turnuvanın açılış maçında İtalya’ya 3–0 mağlup olan A Milli Takımımız, Galler maçından da yenilgiyle ayrıldı. Azerbaycan’da oynanan karşılaşmadan 2–0 mağlup ayrılan Ay yıldızlılar, -5 averajla grubun son sırasına geriledi ve gruptan çıkma şansını büyük ölçüde kaybetti.

Öte yandan İtalyan Milli Takımı A Grubu’ndaki ikinci maçında İsviçre’yi de 3–0 mağlup ederek 6 puan elde etti ve +6 averajla zirvede yer aldı. İtalya böylece son maçlar öncesi EURO 2020’de gruplardan çıkmayı garantileyen ilk ülke olmayı başardı. Ukrayna Milli Takımı da turnuvada başarılı bir gidişat sergiliyor.

EURO 2020’NİN 2. KARŞILAŞMALARINDAN ÖNE ÇIKAN OLAYLAR

Ülkelerinin milli takımında forma giyen ve çıktıkları ilk iki maçta Kuzey Makedonya ve Hollanda filelerini havalandıran Andriy Yarmolenko ve Roman Yaremchuk, Avrupa Futbol Şampiyonası Turnuvası’nın ilk iki maçında da gol atmayı başaran ilk takım arkadaşları olarak tarihe geçtiler. Danimarkalı Yusuf Poulsen ise Belçika’ya attığı golle tarihe geçmeyi başardı. Poulsen, müsabakanın 99. saniyesinde Belçika ağlarını sarsarak, Avrupa Futbol Şampiyonası tarihindeki en erken atılan 2. golü kaydetti.

Turnuva tarihindeki en erken gol ise Rus futbolcu Dmitri Kirichenko tarafından atıldı. Kirichenko, EURO 2004’te Yunanistan’ın filelerini maçın 67. saniyesinde havalandırmıştı. Öte yandan Danimarka-Belçika maçı, 10. dakikada Christian Eriksen için durdu.

Stadyum’da bulunan herkes, Finlandiya-Danimarka maçında rahatsızlık geçiren Danimarkalı on numara Eriksen’e 1 dakika boyunca alkışlı destekte bulundu. Ivan Perisic ise Çek Cumhuriyeti maçında ülkesine beraberliği getiren golü atarak, Hırvatistan adına dört büyük turnuvada da gol atmayı başaran ilk isim oldu.

BİRLEŞİK KRALLIK ÜLKELERİNDEN GOL GELMEDİ

Birleşik Krallık ülkeleri İngiltere ve İskoçya, D Grubu maçında karşı karşıya geldi. Ancak heyecanlı mücadelede her iki takımdan da gol gelmedi ve maç 0–0 beraberlikle sona erdi. F Grubu’nda ise turnuvanın favorileri arasında gösterilen Fransa ve Macaristan kozlarını paylaştı. Kritik karşılaşma, 1-1’lik beraberlikle sonuçlandı.

EURO 2020’NİN 2. KARŞILAŞMALARINDAN ÖNE ÇIKAN OLAYLAR

DEVLERİN MAÇINDA ALMANYA GALİP OLDU

F Grubu’ndaki bir diğer heyecanlı mücadele de Almanya ve Portekiz arasında gerçekleşti. Devlerin maçında galip olan taraf ise 4-2’lik skorla Almanya oldu. E Grubu’nda da İspanya ve Polonya karşı karşıya geldi ve heyecanlı mücadele 1–1’lik skorla berabere bitti. Bu sonuçla birlikte, İspanya 2 puanla 3. sırada yer alırken, Polonya da son sıraya yerleşti.