Fenerbahçe’de Ayrılık Çanları Çalıyor

Fenerbahçe transfer sezonunu çok başarılı bir şekilde geçerdi. Hala daha kadrosuna yeni isimleri eklemek isteyen sarı lacivertlilerde şu ana kadar 10 oyuncu ile anlaşıldı. Gelen oyuncularla birlikte takımı baştan sona yenileyen Fenerbahçe’de bazı oyuncular için de ayrılık çanları çalmaya başladı.

Takımdan ayrılması gözü ile bakılanlar arasındaki bazı isimler Fenerbahçe camiasında şoke etkisi yarattı. 10 oyuncu transfer ederek ilk 11’ini baştan sonra yenileyen Fenerbahçe’de ayrılıklar da gelecek günlerde başlayacak gibi duruyor.

Jorge Jesus teknik direktörlüğü ile yeni sezona başlayacak olan Fenerbahçe’nin kadro yapılanması planlandığı gibi kuruluyor. Alınan bilgilere göre Jorge Jesus geçen sezonun bütün oyun stilini değiştirmek istiyor. Özellikle orta saha ve atak oyun planı ile ünlenen Jorge Jesus ile Fenerbahçe küllerinden tekrardan doğacak.

Fenerbahçe’ye Gelen Yeni İsimler

Fenerbahçe’de yapılan çok yönlü transferler ile kadronun yapısı tamamen değişti. Edinilen bilgilere göre Jorge Jesus hiçbir pozisyonun yedeksiz kalmasını istemiyor. Bu plan uğrunda transfer dönemi yaşayan Fenerbahçe’de yedek kaleci bile transfer edildi.

Bu sezon yaşanan transfer dönemi Fenerbahçe’nin kasasına çok büyük bir yük oluşturdu. Fakat Ali Koç başkanlığındaki Fenerbahçe bu sezon hem şampiyon olabilmek için hem de Avrupa’da ülkemizi daha iyi temsil edebilmek için kesenin ağzını bayağı açmış durumda.

İşte Jorge Jesus’un isteyip Ali Koç’un parasını ödedikten sonra takıma kattığı o dünyaca ünlü isimler: Öncelikle Fenerbahçe’de ilk transfer olan isim Lincoln Henrique oldu. Orta saha hattını güçlendirme planı kapsamında bu transfer gerçekleştirildi. Daha sonrasında ise Fenerbahçe renklerine Bruma, Emre Mor, Luan Peres, Gustavo Henrique, Joshua King, Joao Pedro, Willian Arao ve Tiago Çukur’u katmayı başardı.

Altay’a yedek olarak getirilen kaleci ismi ise Salvatore Sirigu oldu. Sirigu Altay’a rakip olabilecek kalitede bir kaleci. Bu sezon Altay’ın sakatlanması ya da ilk 11 başlamaması gibi durumlarda Fenerbahçe’nin kalesini Salvatore Sirigu koruyacak. Geçen sezon Salvatore Sirigu Genoa ile başarılı bir performans ortaya koymuştu. Bu durumu fark eden Jorge Jesus ise Salvatore Sirigu transfer sürecini hızlandırdı. Takıma Salvatore Sirigu’yu katmayı başardı.

Çanlar Kimin için Çalıyor?

Takıma yeni gelen isimlerin yanında gidecek olan isimleri de sizler için hazırladık. Fenerbahçe yönetimi ilk olarak Diego Rossi ile yollarını ayırmayı planlıyor. Hem takıma ekstra maliyeti bulunan hem de performans olarak beklenileni veremeyen Rossi takımdan gönderilecekler listesinde bulunuyor. Rossi’nin transfer edilmesi ile birlikte başka transferlere de kaynak ayırmak isteyen Ali Koç’un gönderilecekler listesinde Lemos, Meyer ve Caulker de bulunuyor.

Öte yandan Pelkas’ın da takımdan gönderilebileceği konuşulurken bu konu hakkında henüz net bir haber çıkmadı. Ali Koç yönetimindeki Fenerbahçe’de Jorge Jesus’un Pelkas planları henüz bilinmiyor. Fakat Pelkas geçen sezon gösterdiği saha içi performansı ile taraftarların kalbinde taht kurmayı başarmıştı.