Galatasaray’da Victor Nelsson Kararı

Sarı kırmızılı kulüpte uzun süredir gündemde olan Victor Nelsson ‘un olası ayrılığı hakkında karar artık şekilleniyor. Victor Nelsson ‘un olası ayrılığı sonrası yapacağı takviyeler için çalışmalarına devam eden  sarı kırmızılı ekip 23 yaşındaki Nelsson ile ilgilenen kulüplerle de görüşmelerini sürdürüyordu.  Danimarkalı stoper için 20 – 25 Milyon Euro ‘dan aşağı bir beklentisi olmayan sarı kırmızılı temsilcimize beklenen teklif gelmeyince Victor Nelsson Galatasaray ‘da kaldı. 

Nelsson’a Talip Kulüpler Galatasaray’ıtatmin Etmedi

Danimarkalı Victor Nelsson ‘a talip olan ilk kulüp İspanya La Liga ekiplerinden Sevilla olmuştu. La Liga ekibi sarı kırmızılı temsilcimizden geçen sezonun en önemli oyuncusu Marcao ‘yu 12 Milyon Euro bonservis bedeli ile almış, sonrasında ise gözlerini Galatasaray ‘ın diğer stoperi  Victor Nelsson ‘a çevirmişti. La Liga ekibi Danimarkalı stoper konusunda sarı kırmızılı temsilcimize karşı ısrarcı olmuş ancak beklenen teklifi sunamayınca olumlu bir yanıt alamamıştı. Sevilla 12 + 2 Milyon Euro olan teklifini 15 + 3 Milyon Euro ‘ya kadar çıkarmıştı ancak sarı kırmızılı kulüp için bu rakam yeterli gelmemişti.  Sözleşmesinde serbest kalma bedeli 25 Milyon Euro olan Danimarkalı yıldız stoper için 20 Milyon Euro ‘nun altına düşmeyeceğini kesin bir dille ifade eden Galatasaray, La Liga temsilcisi Sevilla ‘nın bonuslarla birlikte 18 Milyon Euro ‘ya kadar yükselttiği teklifi de kabul etmemişti. İlerleyen dönemlerde Danimarkalı yıldız stoper Nelsson ‘a İngiltere ‘nin bir numaralı ligi Premier Lig ‘den de talip çıkmıştı. 23 yaşındaki Danimarkalı stoper için Fulham ve Everton ‘un adı Avrupa basınında sıkça geçerken, Aston Villa ‘nın da oyuncuyu radarına aldığı söylentiler arasındaydı. Özellikle İngiliz kulüplerin La Liga ekibi Sevilla ‘ya karşı ekonomik açıdan daha avantajlı olması Danimarkalı yıldız stoper için istenen 20 Milyon Euro bonservis bedelini  fazla bulan Sevilla ‘yı daha da zora sokmuştu. Ancak ne La Lig ekibi Sevilla ne de Premier Lig ekipleri Fulham ve Aston Villa ‘dan beklenen teklif henüz Galatasaray cephesine gelmedi. Sarı kırmızılı temsilcimiz bu hafta da Nelsson ‘un taliplerinden gelen son teklifleri değerlendirecek. Eğer gelen teklifler 20 Milyon Euro ‘yu geçmezse Galatasaray yıldız stoperi kadrosunda tutacak.  İngiliz kulüplerinin tercihi belirsizken İspanya basınına konuşan Sevilla yönetiminden bir yetkili istenen ücreti vermekte zorlanacaklarını Nelsson transferinin artık düşük bir ihtimal olduğunu söyledi. Bunun sebebi olarak da Sevilla ve Galatasaray arasındaki ekonomik farkın büyük olmasını ortaya sundu. 

Nelsson’un Performansı

Geçtiğimiz sezon başı Danimarka ekibi Kopenhag ‘dan 7 Milyon Euro bonservis bedeli ile sarı kırmızı renklere bağlanan Danimarkalı yıldız stoper 2021 – 22 sezonunda Galatasaray ile 45 maça çıkıp takımı adına 1 de gol atmıştı.