Gaziantep EURO 2024 Hazırlıklarına Devam Ediyor

Gaziantep, UEFA 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın hazırlıkları için çalışmalarına devam ediyor. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından aday olarak sunulan Gaziantep’te hazırlılar için şehirdeki kurum temsilciliğine bilgilendirme yapıldı. Türkiye Futbol Federasyonu kapsamında gerçekleştirilen organizasyonlardan sorumlu icra kurulu üyelerinden Cengiz Zülfikaroğlu, hazırlıkları yerinde görmek için Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya ile bir araya geldi.

Gaziantep İçin EURO 2024 Heyecanı Hız Kesmedi!

Gaziantep, UEFA 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın düzenlendiği şehir olmayı hedefliyor. Ülkemizi yurt dışında en iyi şekilde tanıtmak isteyen şehrin sakinleri ve yöneticiler, gerçekleştirdikleri toplantı ile durum değerlendirmesi yaptı. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) icra kurulu üyelerinden Cengiz Zülfikaroğlu, organizasyonlardan sorumlu birim yöneticisi olarak Gaziantep valisi Ali Yerlikaya ile sohbet etti.

Vali Yerlikaya, yaptığı açıklamalarda TFF yetkilisi ile görüşmekten son derece memnun olduğunu ve Türkiye’yi gururlandırmak üzere hazırlıklara maksimum ehemmiyet gösterildiğini ifade etti. Gaziantep Vali Yardımcısı Alaaddin Serdar Polat’ın başkanlığını üstlendiği görüşme ise Atatürk Toplantı Salonu’nda gerçekleşti. Kritik görüşmeye yerel yönetim temsilcilerinin yanı sıra aynı zamanda ilgili kurum müdürleri de katılım gösterdi. Yetkililer, UEFA 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın şehir için son derece önemli olduğunu düşünürken sosyal, ekonomik ve kültürel açıdan yadsınamaz faydaların olacağını belirtti.

Gaziantep

Türkiye Şampiyona İçin Bayrakları Boğaza Astı!

UEFA 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası için hazırlıklar Gaziantep’te hız kesmeden sürdürülüyor. Türkiye, heyecanla beklenen şampiyona için ‘Birlikte Paylaşalım’ sloganı ile aday oldu. Turnuva için Türkiye tarafından hazırlanan bu slogan ile birlikte adaylık logosunun da üzerinde yer aldığı bayraklar, İstanbul Boğazı’na asıldı. 3 bayrak da şu an için 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde dalgalanıyor. UEFA 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın hangi ülkede gerçekleşeceği eylül ayında belli olacak.

Gaziantep’in de aday olduğu turnuva için şehirdeki hazırlıklar büyük bir özen ile devam ediyor. Futbol sevdalıları da eylül ayında gelecek olumlu yanıtı bekliyor. Şehrin valisi Ali Yerlikaya, bu konuda son derece dikkatli davranıyor ve herhangi bir pürüz çıkmaması için tüm önlemleri almış durumda.