ALMANYA’DA EURO 2020 ÖNCESİ

Tüm dünyanın heyecan ve merakla beklediği Avrupa Futbol Şampiyonası, EURO 2020 kapsamında her ülkenin milli takımı son hazırlıklarını yavaş yavaş tamamlıyor. Almanya milli takımı da bunlardan birisi. Alman milli takımı tüm hazırlıkları özenli ve iyi bir şekilde tamamlayarak ilk maçına hazırlanıyor.

Ülkesine 11 Temmuz 2021 tarihinde kupa ile dönmek isteyen Almanya Milli Takımı en iyi performansı ile sahaya çıkıp tüm maçları en iyi şekilde tamamlamak istiyor.

ALMANYA EVİNE EURO 2020 KUPASI İLE DÖNME PEŞİNDE

Dünyanın en başarılı ve istikrarlı takımlarından ve oyuncularından oluşan Alman Milli takımı EURO 2020’de tüm dünyaya en iyi performansını sergilediğini göstermek ve bu maçları kazanarak başarmak istiyor.

Hırslı Alman Milli takımı bu hırsınız ve azmini tüm EURO 2020 boyunca canlı tutmak ve başarmak istiyor. Kadrosunu oluşturan ve maçlara çıkıp rakiplerini bir bir elemek isteyen Almanya Milli takımı EURO 2020 kapsamında oynanacak olan ve Avrupa Futbolu için oldukça önemli olan bu turnuvayı kazanarak ülkelerine dönmek istiyorlar.

DİZİLİŞ VE OYUN YAPISI

Euro 2020 elemelerinde 8’de 7 yaparak grubu Hollanda’nın önünde lider tamamlayan Almanlar klasik 4-2-3-1 dizilimini oynuyor gibi görünse de maç içerisinde 4-3-3, 3-4-1-2 ve 3-4-3 dizilişlerine evrilebiliyor. Almanya’da, gol yükünü Serge Gnabry çekerken Goretzka, Kroos ve çok iyi bir sezon geçiren İlkay’dan da ekstra katkılar alabiliyor. Orta saha ve savunma hattındaki derinlik sayesinde Löw, farklı sistemlere karşı birçok alternatif üretme şansına sahip.

Werner’in kanat forvet, Gnabry’nin gezici forvet olarak yer aldığı senaryo üzerinde olumlu sonuçlar alan teknik adam, ileri uçta Müller’e şans verebilir. Takımın neşe kaynağı olan Müller, taktik disiplini ve oyun zekasıyla fark yaratıyor. Orta sahada hem kesici hem de yaratıcı özellikleriyle ön plana çıkan Kroos’un performansı Almanya için çok kritik. Partneri Kimmich ile yumuşak bir orta saha izlenimi verseler de pozisyon alma becerileri ve takım disiplini bu sorunun üstesinden geliyor.

Panzerler, sihirli ayakları sayesinde rakip defansın arkasına attığı toplarla çok etkili oluyor. Alman ekolündeki disiplinden uzak görünen ekip, başarıya ulaşmak için bu problemin üstesinden gelmek zorunda. Bireysel becerilere dayalı oyun ile skor üstünlüğü sağlayan Almanya, Wembley’de Euro 2020 finali oynamak için kompakt olarak hareket etmeli.

Savunmada, özellikle yan ve duran toplarda, pozisyon alma zaafiyeti bulunan milliler, savunma taktiklerini sahaya doğru yansıtamazlarsa turnuvada hüsran yaşayabilirler. Pas oyunu ve organize hücuma ilaveten hızlı geçiş oyununu tercih eden Löw, kazanılan toplarla 3. bölgeye en kısa sürede ulaşmayı hedefliyor. Kaleyi cepheden gören bölgelerde tehlike yaratan şutör oyuncular sayesinde de kapanan takımlara karşı çözüm bulabilirler.

Kadroda süratli ve dinamik hücum oyuncularının bulunması Alman teknik adamı önde pres yapmaya itebilir, fakat stoperdeki oyuncuların ağır olmaları defansın arkasına atılacak topları tehlikeli hale getirebilir. Almanya maçlarının gollü geçmesi sürpriz olmayacaktır.