AY YILDIZLILARIN EURO 2020 KAMP PROGRAMI BELLİ OLDU

AY YILDIZLILARIN EURO 2020 KAMP PROGRAMI BELLİ OLDU

A Milli Futbol Takımımızın EURO 2020 kamp programı açıklandı. Türkiye Futbol Federasyonu’nun yaptığı açıklamaya göre, ay yıldızlı ekip şampiyona öncesi 17 Mayıs’ta Antalya’da toplanacak. Turnuvada A Grubu’nda mücadele edecek olan A Milli Futbol Takımı, İtalya ile 11 Haziran Cuma günü, saat 22.00’de, Roma Olimpiyat Stadı’nda karşı karşıya gelerek açılışı yapmış olacak. Final maçı ise 11 Temmuz’da oynanacak.

Ay yıldızlıların EURO 2020 Avrupa Şampiyonası kamp programı açıklandı. Türkiye Futbol Federasyonu’nun yaptığı açıklamaya göre, A Milli Takımımız 11 Haziran – 11 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan şampiyona öncesi, 17 Mayıs’ta Antalya’daki Regnum Carya Otel’de bir araya gelecek.

Ay yıldızlılar, toplamda 3 hazırlık maçına çıkacak. Türk Milli Takımı, A Milli takımımız ilk olarak 27 Mayıs tarihinde Alanya Oba Stadı’nda Azerbaycan ile karşı karşıya gelecek. Sonrasında da 31 Mayıs’ta yine Antalya’da Antalya Stadı’nda Kuzey İrlanda ülkesinin milli takımı ile hazırlık maçına çıkacak.

Ay yıldızlı ekip, 2 Haziran’da Almanya’nın Harsewinkel kasabasındaki Klosterpforte Otel’de kampa girdikten sonra ise 3 Haziran’da Moldova ile Paderborn Stadı’nda hazırlık maçına çıkacak.

Millilerimiz, hazırlık maçlarını tamamladıktan sonra Avrupa Şampiyonası müsabakaları için 10 Haziran tarihinde Roma’ya gidecek ve A.Roma Lifestyle Otel’de kalacak. Turnuvada A Grubu’nda yer alan Türk Milli Takımı, İtalya ile 11 Haziran Cuma günü TSİ 22.00’de Roma Olimpiyat Stadı’nda karşı karşıya gelecek.

AY YILDIZLILARIN EURO 2020 KAMP PROGRAMI BELLİ OLDU

MİLLİLER GRUPTAN ÇIKARSA TEKRAR ALMANYA’YA GİDECEK

Milli takım kafilesi, A Grubu’ndaki diğer maçlar için 12 Haziran’da Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye hareket edecek ve Fairmont Bakü Flame Towers’ta konaklayacak.

16 Haziran’da Galler ile karşılaşacak olan ay yıldızlılar, 20 Haziran’da ise İsviçre ile mücadele edecek. Bu iki maç da Bakü Olimpiyat Stadı’nda oynanacak ve bizim ülkemize göre saat 19.00’da başlamış olacak.

Milli Takımımız ay yıldızlılar eğer A Grubu’ndan çıkmayı başarırsa, 21 Haziran’da tekrardan Almanya’daki Klosterpforte Otel’de kampa girecek ve o günlerde açıklanacak olan takvime göre rotasını belirleyecek.

AY YILDIZLILARIN EURO 2020 KAMP PROGRAMI BELLİ OLDU

FİNAL 11 TEMMUZ’DA OYNANACAK

A Milli Futbol Takımımız, A Grubu’ndan çıktıktan sonra son 16 turu maçlarını oynayacak. Bu maçlar ise 26 ile 29 Haziran tarihleri arasında Londra, Amsterdam, Bilbao ve Bükreş veya Glasgow’da gerçekleşecek. EURO 2020 heyecanı Türkiye için şimdiden başladı.

2-3 Temmuz tarihleri arasında da çeyrek final müsabakaları oynanacak. Çeyrek final maçlarına ev sahipliği yapacak şehirler ise Münih, Bakü, Saint Petersburg ve Roma olacak. Yarı finaller de 6-7 Temmuz tarihlerinde Londra’da gerçekleşecek. Final ise 11 Temmuz’da oynanacak.