EURO 2020’DE GÜN RAPORU 27 HAZİRAN

EURO 2020’DE GÜN RAPORU 27 HAZİRAN

EURO 2020’de son 16 tur maçları dün akşam, 26 Haziran Cumartesi akşam itibariyle başladı ve bugün de son 16 tur heyecanı hız kesmeden devam ediyor. Bu akşam son 16 tur heyecanında Hollanda – Çekya ve Belçika – Portekiz maçları oynanacak.

Avrupa Futbol Şampiyonası, EURO 2020 heyecanında bugün başka maçlar ve başka golleri izleyeceğiz. Hollanda ve Çekya maçı Budapeşte’deki Puskas Arena’da oynanacak ve saat 19.00’da başlayacak.

Bu akşamın, 27 Haziran Pazar akşamının bir diğer maçı da Belçika ve Portekiz arasında oynanacak. Belçika ve Portekiz maçı da Sevilla Olimpiyat Stadı’nda oynanacak. Tüm maçları canlı olarak kendi saatinde TRT ekranlarından izleyebilirsiniz. Maçların sonucunu da, EURO 2020 rehberini de avrupasampiyonasi.net üzerinden, sitemizden de takip edebilirsiniz.

EURO 2020’DE GÜN RAPORU 27 HAZİRAN

EURO 2020’DE BUGÜNÜN İLK MAÇI

Avrupa Futbol Şampiyonası, EURO 2020’de bugünün ilk maçı Hollanda ve Çekya arasında oynanacak. Maç bu akşam, 27 Haziran Pazar akşamı saat 19.00’da oynanacak. Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de yer alan Puskas Arena’da oynanacak olan maçın hakemi de Rus hakem Sergey Karasev olacak.

Sergey Karasev 90 dakşkalık heyecanlı maçın başlama düdüğünü çalacak. Hollanda milli takımı grup maçlarında C Grubu’nda yer alıyordu. Kendi grubunda 3’te 3 yapan Hollanda Milli takımı rahat bir şekilde çeyrek finale yükselmek istiyor. Hollanda milli takımı son 16 turuna lider olarak yükselmişti ve çeyrek finale de aynı performans ile yükselme peşinde.

Çekya milli takımı ise D Grubu’ndan en iyi üçüncüler kategorisinden son 16 tura yükselebilmişti. Çekya milli takımı başarılı bir performans ile çeyrek finale yükselmek istiyor.

EURO 2020’DE GÜN RAPORU 27 HAZİRAN

EURO 2020’DE 2. MAÇ BİLGİLERİ

Bu akşamın bir diğer maçı da Belçika ve Portekiz arasında oynanacak. Belçik ve Portekiz maçı bu akşam, 27 Haziran Pazar akşamı saat 22.00’de oynanacak. Sevilla Olimpiyat Stadı’nda oynanacak olan maçın hakemi ise Alman Felix Brych olacak. Felix Brych 90 dakikalık heyecanlı maçın başlama düdüğünü çalacak.

Belçika milli takımı B Grubu’nu lider olarak tamamladı. Danimarka, Finlandiya ve Rusya’yı yenerek oynadığı üç maçı da kazanan Belçika gruptan lider olarak çıkabilmeyi başardı.

Portekiz Milli Takımı da F Grubu’ndan en iyi üçüncü olarak son 16 tura yükseldi. Oldukça zorlu ve yorucu bir grup olan F Grubu’ndan başarı ile son 16 tura kalmayı başaran Portekiz milli takımının hedefi çeyrek finale yükselmek.