GALLER EURO 2020’DE PUAN PEŞİNDE

Avrupa Şampiyonası Euro 2020
Avrupa Şampiyonası Euro 2020
GALLER EURO 2020’DE PUAN PEŞİNDE
Avrupa Şampiyonası Euro 2020

Avrupa Futbol Şampiyonası, EURO 2020 kapsamında A Grubu’nda yer alan Galler bu akşam ikinci maçına çıkacak. Türkiye ile çıkacağı 2. Maçında puan peşinde olacak olan Galler şu an A Grubu’nda 1 puanla 3. Sırada yer alıyor.

Galler EURO 2020 ilk maçında İsviçre ile karşı karşıya geldi ve oynadığı bu maçta 1-1’lik eşitlik skoru ile ayrılarak puanları rakibi İsviçre ile bölüştü. İsviçre 1 puanla 2. Sırada, Türkiye 0 puanla son sırada ve A Grubu’nun lideri de 3 puanla İtalya oldu. Grup maçlarında heyecan ve keyifli süreç devam ediyor. Galler bu akşam, 16 Haziran Çarşamba akşamı saat 19.00’da Türkiye ile karşı karşıya gelecek.

GALLER EURO 2020’DE BAŞARI ARIYOR

Bu akşam grup maçlarında ikinci maçına çıkacak Galler EURO 2020’de oynayacağı ikinci maçında Türkiye ile karşıya karşıya gelecek. İlk maçında İsviçre ile karşı karşıya gelen ve istediği başarıyı elde edemeyen Galler puanla bölüşmek zorunda kaldı.

GALLER EURO 2020’DE PUAN PEŞİNDE

Bu akşam, 16 Haziran Çarşamba akşamı saat 19.00’da rakibi Türkiye’yi yenerek 3 puan almak isteyen Galler bunun için rakibini iyi analiz etti ve başaracağına inanıyor. Galler kendi tarihinde sadece ve sadece iki büyük turnuvaya katıldı. Galler Milli Takımı 1958 Dünya Kupası karşılaşmalarında çeyrek finale kadar yükselebilmişti. Bu turnuvadan, 1958 yılından çok uzun zaman, 56 yıl boyunca hiçbir büyük turnuvada, organizasyona da performansını sergileyemeyen Galler bir süre için tüm dünyanın içinde yer aldığı turnuvalardan uzak kaldı.

Ejderhalar, Galler Milli takımı bu hasretini EURO 2016 yılında dindirdi. Galler uzun yıllar uzak kalmasına rağmen EURO 2016 yılında finale kadar yükselebildi. Portekiz’e yenilen Galler Avrupa 3.sü olarak kendi tarihinde yer alan en büyük başarıya imza attı.

Galler milli takımında teknik direktör Ryan Giggs takımı EURO 2020’ye taşımıştı fakat kız arkadaşına karşı fiziksel saldırı yaptığı idda edilince Ryan Giggs gözaltına alındı ve sonrasında da kefalet ile serbest bırakılmıştı.

Ejderhaları, Galler Milli Takımını başarı noktasına kadar taşıyan Ryan Giggs’in ardından takımın başına Robert Page geldi. Şu an Galler Milli Takımının başında o var.

MAÇIN MUHTEMEL İLK 11’LERİ

Türkiye: Uğurcan, Zeki, Kaan Ayhan, Çağlar, Umut Meraş, Okay Yokuşlu, Ozan Tufan, İrfan Can, Hakan Çalhanoğlu, Cengiz Ünder, Burak Yılmaz

GALLER EURO 2020’DE PUAN PEŞİNDE

Galler: Ward, Roberts, Mepham, Rodon, Davies, Morrell (Ampadu), Allen, Ramsey, James, Bale, Moore

EURO 2020’YE GALLER HAZIR

Ejderhalar olarak adlandırılan Galler Milli Takımı bu akşam, 16 Haziran Çarşamba akşamı saat 19.00’da Türkiye ile karşı karşıya gelecek. Maç Bakü’de Bakü Olimpiyat Stadı’nda oynanacak. Maçın hakemi Portekiz hakemlerindne birisi olan Artus Dia olacak. Maç canlı olarak TRT 1 ekranlarından yayımlanacak.