Genç Milli Yelkencilerimiz İtalya’da

Türkiye’yi 2021 yılında genç milli yelkencilerimizin temsil edeceği 420 Avrupa Gençler Şampiyonası’na sayılı günler kaldı. Bilindiği üzere bu önemli organizasyon, bu yıl 24 Temmuz ve 31 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

420 Avrupa Gençler Şampiyonası’ndan Önce Yapılan Kamplar

420 Avrupa Gençler Şampiyonası öncesinde genç milli yelkencilerimiz Türkiye Yelken Federasyonu’nun 2021 Faaliyet Programı kapsamında yapmış olduğu çeşitli kamplar ile bu önemli organizasyona hazırlandı.

Türkiye Yelken Federasyonu’nun düzenlediği ve genç milli yelkencilerimizin katıldığı bu kamplardan biri 25 Ocak ve 30 Ocak tarihleri arasında Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü tesislerinde düzenlendi.

Türkiye Yelken Federasyonu 420 Antrenörü Tayfun Erey yönetiminde gerçekleştirilen bu kampa, Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi Antrenörü Yücehan Aslan da eşlik etti. Bu kampta ayrıca  milli takım aday kadrosunun son şekli verildi. Türkiye Yelken Federasyonu’nun 2021 Faaliyet Programı kapsamındaki bir diğer önemli kamp ise 22 Mayıs ve 27 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirildi.

Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi tesislerinde gerçekleştirilen bu kamp, yine TYF 420 Antrenörü Tayfun Erey ve Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi Antrenörü Yücehan Aslan’ın katılımları ile düzenlendi. Kamp sonunda açıklamalarda bulunan antrenör Tayfun Erey, iyi bir kamp dönemini geride bıraktıklarını ve genç milli yelkencilerin durumundan memnun olduğunu ifade etti.

420 Avrupa Gençler Şampiyonası’ndak Mücadele Edecek Genç Milli Yelkencilerimiz

Genç milli yelkencilerimiz, ülkemizi 24 Temmuz ve 31 Temmuz tarihleri arasından İtalya’da düzenlenecek olan 420 Avrupa Gençler Şampiyonası’nda temsil edecek. Gelen son bilgilere göre ise ülkemizi, bu önemli organizasyonda temcil edecek ve orada mücadele edecek olan sporcularımız belli oldu.

Türkiye Yelken Federasyonu’nun yapmış olduğu açıklama neticesinde 420 Avrupa Gençler Şampiyonası’na katılacak olan genç milli yelkencilerimiz şöyle oldu: “Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden sporcular Ada Fidan ve Turgut Gürbüz, ( Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden sporcular Ali Beren Adamcıl ve Can Ertürk, Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden sporcular Selin Lara Suna ve Kuzey Kumlalı, A.R.M Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nden sporcular Cem Gözek ve Alp Namdar, A.R.M Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nden sporcular Elis Kayra Şen ve Kayra Başaraner.”