İngiltere EURO 2020’de Son Haftasında Liderliği Bırakmadı; 1-0

Avrupa Şampiyonası Euro 2020
Avrupa Şampiyonası Euro 2020
Avrupa Şampiyonası Euro 2020
Avrupa Şampiyonası Euro 2020

Avrupa Futbol Şampiyonası tüm hızıyla devam ediyor. D grubunun son karşılaşmalarını oynadığı EURO 2020 fırtınasında D grubundan İngiltere ile Çek Cumhuriyeti kozlarını paylaştı. Wembley Stadyumu’nda gerçekleşen maç, Portekizli hakem Artur Dias’ın yönetimiyle oynanırken İngiltere sahadan galibiyet ile ayrıldı. Çetin geçen karşılaşmada İngiltere daha ilk dakikalardan farkını ortaya koyarak 1-0 skorunu elde etti. 12. dakikada efsane isim Raheem Sterling’den gelen gol sesi ile beraberlikten sıyrılan İngiltere EURO 2020 D grubunun üçüncü ve son maçından zaferle çıktı.

Üstelik bu yolla EURO 2020 D grubu sıralamasında da toplam 7 puanıyla zirvede de yer almayı başardı. Sahadan başka gol sesi duyulmazken Çekya mağlubiyet ile Wembley Stadyumu’ndan ayrıldı. D grubunun son karşılaşmasında puan alamayan Çekya EURO 2020 D grubu sıralamasında toplam 4 puanıyla üçüncü sırada kendisine yer buldu. Diğer taraftan EURO 2020 D grubundaki rakibi Hırvatistan’ın averaj farkıyla bir adım gerisinde yer aldı.

Çekya En İyi Üçüncüler Arasında Yer Almayı Başardı

Avrupa Futbol Şampiyonası fırtınası hız kesmeden devam ederken D grubunun iddialı takımlardan İngiltere ile Çekya kozlarını paylaştı. Karşılaşma Çekya’nın 1-0 skorlu mağlubiyeti ile sonlansa da Jaroslav Silhavy yönetimindeki Çekya, mağlubiyete rağmen toplam 4 puana sahip olarak sıralamada üçüncü sırada yer aldı. Averaj farkının da büyük bir etkisi olduğu sıralamada en iyi 3. takımlar arasında yer aldığı için de adını son 16 turuna yazdırmayı başarmış oldu.

İngiltere – Çekya Karşılaşması Sonrası D grubu

Avrupa Futbol Şampiyonasındaki dengeler her an değişebiliyor. Son haftasında EURO 2020 D grubundan İngiltere ile Çekya’nın zorlu mücadelesinden İngiltere galibiyet kazanarak dengeleri bir kez daha değiştirdi. 3 puanını alarak toplam 7 puana çıkan İngiltere’nin ilk iki karşılaşmadan bir galibiyet ve bir beraberliği vardı. Sıralamada lider konumunda olan İngiltere’yi toplam 4 puanıyla Hırvatistan takip ederken yine 4 puanıyla Çekya üçüncü sırada yer aldı. İskoçya ise son olarak Hırvatistan ile olan mücadelesinde kayıp yaşayarak sadece beraberlik ile elde ettiği 1 puanıyla EURO 2020 D grubu sıralamasında son sırada kendisine yer buldu.