Kerem Aktürkoğlu Galatasaray’da Gol Atmaya Devam Ediyor

Galatasaray’ın genç oyuncusu Kerem Aktürkoğlu hem oyun zekâsı ile hem de bireysel becerileri ile Galatasaray taraftarının gönlünde taht kurmaya devam ediyor. Geçen sezon Galatasaray ne kadar başarısız bir grafik çizdiyse Kerem Aktürkoğlu ise o kadar başarılı bir performans sahaya koymuştu. Altyapıdan gelen genç oyuncu Kerem Aktürkoğlu hazırlık kampında da gol olup rakiplere yağmayı başardı.

Geçen sezon birçok karşılaşmanın kilit ismi olan Kerem Aktürkoğlu bu sezon öncesi hazırlık maçlarında takıma uyum sağlamaya çalışıyor. Okan Buruk’un kurduğu yeni sistemde ilk 11 içinde olan Kerem Aktürkoğlu son karşılaşma Fiorentina karşısında da golüne atarak taraftarın gönlüne tekrardan girmeyi başardı.

Kerem Aktürkoğlu neredeyse her hazırlık karşılaşmasında takımını en az 1 kere mutlak gol pozisyonuna sokmayı başardı. Kanat oyuncusu olan Kerem Aktürkoğlu’nun yüksek bir oyun zekâsı bulunuyor. Ayrıca birebir adam eksiltmede de çok başarılı olan Aktürkoğlu geleceğin Ronaldo’su olabilir.

Marcao Kerem Aktürkoğlu’na Şiddet Uygulamıştı

Başarılarının yanında Kerem Aktürkoğlu bazı dalgalandırıcı haberler ile de gündeme gelmişti. Özellikle Marcao ile saha içinde yaşadığı kavga sonucu adından çokça söz ettiren başarılı oyuncu Kerem Aktürkoğlu’nun bir dönem Galatasaray’dan gideceği de konuşuluyordu.

Bu sezon ise hazırlık kampında Van Aanholt ile tartışma yaşadığı bilinen Kerem Aktürkoğlu’nun arkadaşları ile arasını da düzelttiği gelen haberler arasında.

Kerem Aktürkoğlu gibi hızlı bir oyun zekası yüksek bir oyuncudan sonuna kadar faydalanmak isteyen teknik kaptan Okan Buruk Kerem Aktürkoğlu ’nu kendi oyun planına entegre etmeyi başardı. Bu oyun planında neredeyse her karşılaşmada gol atma potansiyeli sahip olan Kerem Aktürkoğlu gelecek sezon gol kralı da olabilir.

Galatasaray’dan Fiorentina’ya 2 Enfes Gol

Sarı Kırmızılı ekip Türkiye’ye dönmeden önce son kez 31 Temmuz’da hazırlık maçına çıktı. Bu karşılaşmada Galatasaray Fiorentina ile karşılaştı. Fiorentina karşısında Kerem Aktürkoğlu ile beşinci dakikada gol atmayı başaran Galatasaray karşılaşmadan 2-1 galip ayrılmayı başardı. Sarı kırmızılıların ikinci golünü 42. dakikada Emre Akbaba attı. Hem Emre Akbaba hem de Kerem Aktürkoğlu çok şık 2 gol ile takımının galibiyetine çok büyük katkı sağladı.

Galatasaray’ın 2-0 önde kapattığı ilk yarı sonunda Fiorentina ise oyun planını değiştirdi. Okan Buruk da aynı şekilde Fiorentina’ya cevap verirken karşılaşmanın ikinci yarsında kontrol tamamen Fiorentina ekibi geçti. Baskılı bir oyun sistemi kurmayı başaran Fiorentina Galatasaray defansını art arda kurduğu atak sistemi ile yormayı başardı. İstediği golü ise karşılaşmanın 72. Dakikasında Riccardo Sotti ile atmayı başardı. Bu golden sonra takımı iyice yorulan Fiorentina skorun 2-1 bitmesine razı oldu.

Fiorentina karşıında hazırlık kampında üçüncü galibiyeti alan Galatasaray ise eve galibiyet sevinci ile dönüyor. Yeni sezon hayalleri büyük olan Galatasaray da hedef şampiyonluk.