Milli Yıldızdan Christian Eriksen İtirafları

COVID-19 küresel salgını nedeniyle 1 sene geç oynanmak zorunda kalan Avrupa Şampiyonası’nda Danimarka’nın yıldızı Christian Eriksen’in kalp krizi geçirmesi tüm futbolseverleri oldukça korkutmuş ve yıldız oyuncuyla alakalı yürekler ağza gelmişti. Danimarkalı yıldızın tedavi sürecinde kalbine takılan cihazlar Serie A yönetimi tarafından yasaklı olduğu için problem çıkarmış ve bu nedenle Inter ile yol ayrılığına gelinmişti. Bu ayrılıktan sonra İtalyan temsilcisi yıldız oyuncunun boşluğunu doldurmak için Milli Takımımızın yıldız oyuncusu ve kaptanı Hakan Çalhanoğlu’nu transfer etmişti. Inter’de şahane bir performans sergileyen Hakan, geçtiğimiz günlerde önemli itiraflarda bulundu.

Yeri Zor Doldu

2021 yılının yaz aylarında düzenlenen 2020 Avrupa Şampiyonası, İtalya’nın şampiyonluğuyla sona erdi ve kendine dair pek çok hikaye bıraktı ancak Christian Eriksen’in yaşadıkları o anlara şahit olan futbolseverlerin hep aklında kaldı.

29 yaşındaki oyuncu Danimarka ile Finlandiya arasında oynanan müsabakada bir anda yere yığılmış ve yürekleri ağza getirmişti. Saha içerisindeki ilk müdahaleden sonra hastanede uzun bir tedavi sürecine giren Eriksen, sonrasında hayata ve futbola da geri döndü.

Ancak oyuncunun kalbine takılan pil onun mevcut kulübü Inter’de oynamasını engelledi. Zira Serie A kurallarına göre bu durumdaki oyuncuların İtalya’da top koşturmaları yasaktı. Hâl böyle olunca Inter ile Christian Eriksen yollarını ayırdı ve İtalyan temsilcisi Eriksen yerine ezeli rakibi Milan’ın yıldızı Hakan Çalhanoğlu’nu bedelsiz olarak kadroya kattı.

Milli Takımımızın da yıldızı olan Hakan Çalhanoğlu, Inter’in de en önemli oyuncularından biri haline geldi. Geçtiğimiz haftalarda İtalyan basınına önemi açıklamalarda bulunan Hakan, Eriksen’in yerini doldurmanın zor olacağını bildiğini ifade etti.

Yıldız oyuncu kariyerinde kullandığı en zor penaltılardan birini Juve karşısında kullandığını belirtirken, Inter’in şampiyonluk yarışı veren takımlardan biri olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Hakan’ın Performansı

Her ne kadar Milli Takım performansı her zaman eleştiriliyor olsa da 28 yaşındaki oyuncunun Inter açısından gerçekten çok kritik bir öneme sahip olduğunu belirtmekte fayda var.

Başarılı oyuncu bu sezon Milano’da yaka değiştirdi ve bu değişim de Hakan Çalhanoğlu’na gerçekten yaradı. Bu sezon Serie A’da 31 maça çıkan yıldız oyuncu bu maçlarda 7 gol ve 11 asist üreterek 18 gole direkt olarak katkı sağladı.

2017/2018 sezonunda Leverkusen’den Milan’a 23 milyon 300 bin Euro karşılığında transfer olan Hakan Çalhanoğlu burada geçirdiği yıllardan sonra Inter’e transfer olunca ister istemez tepki de toplamıştı.

Bununla birlikte Hakan’ın her geçen gün artan performansı İtalyan temsilcisinin çok önemli bir oyuncu olduğunu da bir kez daha hatırlattı. Hatta Zlatan Ibrahimovic de oyuncunun bu şekilde takımdan ayrılmasının kendisi olmadan şampiyon olabileceğini kanıtlamak için takımdan ayrıldığını dile getirmişti.

Bakalım Eriksen’in yerini doldurabilen Hakan Inter’de şampiyonluk yaşayabilecek mi?