TÜRKİYE VE İSVİÇRE EURO 2020 MAÇI BU AKŞAM

TÜRKİYE VE İSVİÇRE EURO 2020 MAÇI BU AKŞAM

Avrupa Futbol Şampiyonası, EURO 2020 heyecanı tüm takımlar için çok heyecanlı geçerken aynı zamanda da bazı takımlar için zorlu mücadeleler de başladı. Bu akşam, 20 Haziran Pazar günü saat 19.00’da İsviçre ve Türkiye karşı karşıya gelecek.

Avrupa Futbol Şampiyonası, EURO 2020 heyecanında İsviçre 1 puanla A Grubu’nun 3. Sırasında yer alıyor. İsviçre Milli Takımı gruptan çıkabilmek ve son 16 takımın mücadele edeceği kulvara dahil olabilmek için Türkiye karşısında en iyi performansını sergileyecek.

TÜRKİYE VE İSVİÇRE EURO 2020 MAÇI BU AKŞAM

İSVİÇRE EURO 2020’YE DEVAM ETMEK İSTİYOR

İsviçre Milli Takımı EURO 2020 heyecanına devam etmek ve daha da performansını sergileyebilmek için bu akşam, 20 Haziran Pazar akşamı saat 19.00’da en iyi performansını rakibine göstermek istiyor.

Bu akşam, İsviçre Milli Takımı kendi grubunda, A Grubu’nda olan puanını 4’e yükseltmek için varını yoğunu sahaya koyacak ve rakibine izin vermeden ilerlemek istiyor. EURO 2020’de A Grubu’nda İtalya 6 puanla lider konumunda yer alırken, Galler Milli Takımı 4 puanla 2. Sırada yer alıyor. A Grubu’nun üçüncü sırasında da İsviçre 1 puanla yer alıyor.

Türkiye Milli takımı ise hem İtalya hem de Galler karşısında puan alamadığı için puansız bir şekilde A Grubu’nda son sırada yer alıyor.

İsviçre Milli Takımı bu maçı kazanarak grup maçlarından sonraki aşama olan son 16 tur maçına katılmanın yollarını ararken Türkiye Milli Takımı da bu maçı kazanmak zorunda olduğunu biliyor. Her iki takım da EURO 2020’ye bu kadar erken veda etmek istemiyor.

Bu maçı kazanan takım son 16 tura çıkabilme hakkına, şansına sahip olabilecekken bu maçı kaybeden takım Euro 2020’ye veda edecek.

MAÇIN MUHTEMEL İLK 11’LERİ

İsviçre: Sommer, Elvedi, Schar, Akanji, Mbabu, Freuler, Xhaka, Rodriguez, Shaqiri, Embolo, Gavranovic

Türkiye: Uğurcan, Zeki, Merih, Çağlar, Mert Müldür, Kaan, Ozan, İrfan Can, Cengiz, Burak

TÜRKİYE VE İSVİÇRE EURO 2020 MAÇI BU AKŞAM

İSVİÇRE EURO 2020’DE KALMA PEŞİNDE

Bu akşam, 20 Haziran Pazar günü saat 19.00’da EURO 2020’de iki maç oynanacak ve iki maçta A Grubu’nun maçı. İlk maç İsviçre ve Türkiye arasında oynanacak. İkinci maçta İtalya ve Galler arasında oynanacak.

İsviçre ve Türkiye arasında oynanacak olan maçın hakemi Sloven hakem Slavko Vincic olacak ve başarılı hakem bu önemli maçı yönetecek.

Her iki maçta TRT ekranlarında yayımlanacak. İsviçre ve Türkiye maçı Bakü Olimpiyat Stadı’nda oynanacak ve maç TRT 1 ekranlarında yayımlanacak.