TÜRKİYE’NİN EURO 2020 BAKÜ MAÇLARI SEYİRCİLİ

TÜRKİYE’NİN EURO 2020 BAKÜ MAÇLARI SEYİRCİLİ

Azerbaycan Futbol Federasyonu (AFFA), EURO 2020’nin Bakü’de oynanacak olan maçların yarısını yani %50 kapasitesini seyircili bir şekilde oynanacaklarını belirtti.

Bu haber tüm spor severler için oldukça önemli. Bu durumda Bakü’de oynanması planlanan 4 maça, covid–19 ile ilgili prosedürlere uyulması kaydıyla, stadın yüzde 50 kapasitesi ile seyirci alınabilecek. Dolayısıyla A Grubu’nda yer alan Türkiye’nin Galler ve İsviçre ile oynayacağı maçlar seyircili olacak. Ayrıca söz konusu seyircili maç oynatma kararı, Bakü’de oynayacak ülkelerin taraftarları için de geçerli olacak.

Azerbaycan Futbol Federasyonu (AFFA), EURO 2020, Avrupa Futbol Şampiyonası’nın Bakü’de oynanacak olan maçlarına yüzde 50 kapasiteyle seyirci alınabileceğini açıkladı. 17 Mayıs’ta Antalya’daki Regnum Carya Otel’de kampa girecek olan Türkiye’nin Bakü’deki maçları, bu vesileyle yüzde 50 seyirci kapasitesiyle oynanabilecek.

Öte yandan ay yıldızlıların Nisan ayında belli olan kamp programı, yakın bir zamanda başlıyor. A Milli Takımımız, 27 Mayıs’ta Alanya Oba Stadı’nda, 31 Mayıs’ta ise Antalya Stadı’nda Kuzey İrlanda ile hazırlık maçı yapacak. 2 Haziran’da Almanya’nın Harsewinkel kasabasında bulunan Klosterpforte Otel’de kampa girecek Milliler, 3 Haziran’da Paderborn Stadı’nda Moldova ile hazırlık maçına çıkacak.

Ay yıldızlı ekip, Almanya kampını bitirdikten sonra ise 10 Haziran’da Roma’ya giderek Lifestyle Otel’de kalacak. A Grubu’nda yer alan Türk Milli Takımı, Roma Olimpiyat Stadı’nda, 11 Haziran Cuma günü, TSİ 22.00’de İtalya ile turnuvanın ilk maçını oynayacak.

Milli takım kafilesi, daha sonra gruptaki diğer maçlar için Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye hareket edecek ve Fairmont Bakü Flame Towers’ta konaklayacak. A Milli Takımımız, 16 Haziran’da Galler ile karşı karşıya gelecek. 0 Haziran’da da bu sefer rakibi İsviçre olacak. Bu iki mücadele de TSİ 19.00’da başlayacak ve Bakü Olimpiyat Stadı’nda oynanacak.

TÜRKİYE’NİN EURO 2020 BAKÜ MAÇLARI SEYİRCİLİ

AFFA EURO 2020 SEYİRCİLİ MAÇLARA İZİN VERDİ

Azerbaycan Futbol Federasyonu, Bakü’de gerçekleşecek maçlarla ilgili önemli bir karar aldı. Federasyon, Azerbaycan Bakanlar Kurulu yetkilileriyle EURO 2020 yerel organizasyon komitesi yetkililerinin yaptığı toplantıda alınan karara göre, Bakü’de gerçekleştirilecek olan 4 maç için covid–19 prosedürlerine uyulduğu takdirde yüzde 50 kapasite ile seyirci alınabileceğini belirtti.

TÜRKİYE’NİN EURO 2020 BAKÜ MAÇLARI SEYİRCİLİ

KONUYLA İLGİLİ BİLGİLER UEFA’YA SUNULDU

Azerbaycan Futbol Federasyonu ayrıca yapılması öngörülen maçların seyircili veya seyircisiz oynanması kararının, karşılaşmaların yapılacağı ülkelere bağlı olduğunu da hatırlattı. Öte yandan, AFFA söz konusu kararın hem yerel taraftarlar, hem de vize ve covid–19 şartlarını hayata geçiren diğer ülkelerin taraftarları için geçerli olacağını ifade etti. Konuyla ilgili bilgilerin ise UEFA’ya sunulduğu dile getirildi.