Uğurcan Çakır’dan Türkiye Milli Takımı Açıklamaları

Bu sezon Trabzonspor’un 38 yıl aradan sonra ulaştığı şampiyonlukta kuşkusuz en büyük rollerden birine sahip olan Uğurcan Çakır, sezonun en değerli oyuncularından biri olmayı hak etti. Bununla birlikte A Milli Takım konusunda çeşitli zamanlarda sert eleştirilere maruz kalan genç file bekçisi, şu sıralar Uluslar Ligi için hazırlık kampına giren kampta yer alıyor. Öte yandan takımın tecrübeli isimlerinden biri haline gelen başarılı kalecinin yaptığı son açıklamalarda dikkat çeken detaylar yer alıyor.

Portekiz Elden Kaçtı

Bu sezon Süper Lig’de şahane bir performans sergileyen Trabzonspor’un sezonun başında da sonunda da yarışta rahat etmesini sağlayan isim kesinlikle Uğurcan Çakır’dı.

Başarılı file bekçisi tüm sezon boyunca rakiplerin direncini kıracak kurtarışlara imza atarken, takımına da pek çok maçta puan veya puanları getiren isimdi. Gösterdiği başarılı performansla Avrupa takımlarının radarına giren Uğurcan Çakır’ın performansında tereddüde düşüren noktaysa Milli Takım performansları oldu.

Genç eldiven A Milli Takım’da genel olarak beklentilerin altında kaldı. Pek tabii çok daha az süre geçirdiği takım arkadaşlarıyla ister istemez sorun yaşayan Uğurcan Çakır, uzun bir süredir Fenerbahçeli Altay Bayındır ile bir kıyas içerisine sokuluyor.

Haziran ayında oynanacak Uluslar Ligi müsabakaları adına toplanan Türkiye Milli Takımı kampına katılan başarılı file bekçisi, basına önemli açıklamalarda bulundu. Portekiz maçında Dünya Kupası’na gitmeye çok yaklaştıklarını hatırlatan başarılı kaleci, Burak Yılmaz’ın penaltı kaçırmasının büyük bir şanssızlık olduğunu savundu.

Takıma yeni katılan 5 oyuncunun 5’inin de çok yetenekli oyuncular olduğunu dile getiren Trabzonspor’un kalecisi, bununla birlikte bu formayı giyen oyuncuların hepsinin kendilerini şanslı hissetmesi gerektiğini belirtti.

Şampiyonluk kutlamalarında da Avrupa’ya gitmek istediğini dile getiren Uğurcan Çakır’ın bu konuyla alakalı tavrı da sürüyor. Başarılı file bekçisi tıpkı altyapıdan beraber yetiştiği ancak şu an sakatlık nedeniyle Milli Takım’da yer alamayan Abdülkadir Ömür gibi Bordo Mavili formayla yapabileceklerini yaptığını düşünüyor.

Trabzonspor’un iki yıldızı da kulübün çıkarlarına uygun olduğu takdirde gelecek sezona Avrupa’da başlamayı hayal ettiklerini sakınmadan söylediler.

Tecrübe Kazandı

Çakır’ın açıklamalarında dikkat çeken detaylardan birisi de Stefan Kuntz ile alakalı ifadelerdi. Alman teknik adamın kafasındaki sistemi anlamak konusunda çalıştıklarını belirten Uğurcan, bununla birlikte kendisinin de arkadaşlarına yardımcı olmaya çalıştığını dile getirdi.

Artık hem kulüp takımında hem de Türkiye Milli Takım’ında belirli bir tecrübeye ulaştığını hatırlatan Trabzonspor’un başarılı eldiveni bu bağlamda elinden geleni arkadaşlarıyla paylaşmaya devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Uluslar Ligi’nde C Grubu’na düşerek çok kötü durumda olduğunu bir kez daha gösteren A Milli Takım, ayın ilk haftasında kağıt üstünde favori olduğu maçlara çıkacak. Bununla birlikte Teknik Direktör Stefan Kuntz konusunda tartışmaların ve tereddütlerin de artmaya devam ettiğini belirtmek gerekiyor.