UKRAYNA EURO 2020 PERFORMANSI

Euro 2020’ de elemeler de B Grubunda yer alan Ukrayna grubunu lider olarak 20 puan ile tamamlayan takım EURO 2020’ ye katılma hakkı elde etmiş oldular.

B Grubunda Portekiz, Sırbistan, Lüksemburg ve Litvanya ile aynı grupta yer alan Ukrayna grubunda Portekiz gibi güçlü bir takımı geride bırakarak liderliği almışlardı.

Eleme grubundan lider olarak çıkarak EURO 2020’ ye katılma hakkını elde eden Ukrayna C grubunda Hollanda, Avusturya ve Makedonya ile mücadele eden takım grubundan en iyi 3. Olarak gruptan çıkma şansı elde ettiler. Ukrayna son 16 turunda ise İsveç ile eşlesen Ukrayna rakibini 2 – 1 mağlup eden takım çeyrek finalde ise İngiltere ile karşı karşıya gelen takım sahadan 4 – 0 mağlup ayrılarak çeyrek finale kadar çıkan takım turnuvaya veda etmiş oldular.

EURO 2020 ELEMELERİNDE MAĞLUBİYETSİZ GEÇTİ

ukrayna

Ukrayna EURO 2020 elemelerinde B grubunda yer alan takım grubunu lider olarak 20 puan ile tamamlayan takım Portekiz, Sırbistan, Lüksemburg ve Litvanya’ yı geride bıraktılar.

Ukrayna EURO 2020 elemelerinde B grubunda ilk maçında Portekiz ile golsüz 0 – 0 ile başladıkları elemeleri Sırbistan ile 2 – 2 beraberliği ile grup elemesini tamamladılar.

B Grubunda mağlubiyet almadan tamamlayan Ukrayna 8 karşılaşmada 2 beraberlik ve 6 galibiyet elde eden takım 20 puan ile 17 gol atan takım 4 gole ise kalesinde engel olmadılar.

Ukrayna B Grubunda Lüksemburg ve Litvanya’ yı her iki karşılaşmalar da sahadan galibiyet ile ayrılan takım grup 1. İse Ukrayna’ da ki Portekiz maçında aldılar.

Ukrayna Grubun da liderlik de Portekiz ile karşı karşıya gelen takım ilk yarısını 2 – 0 önde tamamlayan Ukrayna sahadan 2 – 1 galip olarak ayrılarak güçlü rakibi Portekiz ‘ i geride bırakarak 1. Sıra da tamamlamış oldular.

UKRAYNA EURO 2020’ DE NE İYİ 3. OLARAK GRUPTAN ÇIKTILAR

Ukrayna EURO 2020’ ye grubunu lider olarak tamamlayarak giden takım Ukrayna C grubunda Hollanda, Avusturya ve Makedonya ile aynı grupta yer alan takım grubun ilk maçında Hollanda ile gollü geçen karşılaşmada 3 – 2 mağlup olarak sahadan ayrıldı.

Grupta ki ikinci maçında ise Ukrayna Makedonya ‘ yı 2 – 1 mağlup ederek grupta ki tek mağlubiyet ile gruptan çıkma şansını da elde etmiş oldular.

Ukrayna Grupta ki son maçında ise Avusturya ‘ ya 1 – 0 mağlup olarak grup aşamasını tamamladılar.

Gruptan en iyi 3. Ler arasında çıkan Ukrayna son 16 turunda ise İsveç ile karşı karşıya gelen takım sahadan 2 – 1 galip olarak ayrıldılar.

Grup aşamasını 3. Sırada tamamlayan takım çeyrek Finale kadar yükselmiş oldular. Çeyrek Final de ise İngiltere ile eşleşen Ukrayna 4 – 0 ‘Lık mağlubiyet sonrasında EURO 2020’ ye veda etmiş oldular.