A Milli Takımımız Deplasmanda Andorra’yı 0 – 2 Mağlup Etti

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde H grubunda yer alan A milli takımımız deplasmanda Andorra ile karşı karşıya geldi.

17 Kasım 2019 Pazar günü saat 22:45’te Estadi Comunald D’Androrra la Vella stadyumunda oynanırken hakem olarak Slovakya Futbol Federasyonu’ndan Ivan Kruzliak görev aldı. Bu mücadelede Ay yıldızlılarımız 0 – 2 galip geldi.

Andorra – Türkiye Maçı Diziliş ve Oyuncu Tercihleri

Andorra’da teknik direktör Koldo Alvarez’in 4–4–2 dizilişi ile tercih ettiği ilk 11 şu şekildeydi:

Kalede Josep Gomes, sol bekte Joan Cervoc, stoper tandeminde Max Llovera ve Ildefons Lima ikilisi, sağ bekte Moises San Nicolas, savunma önünde Marc Vales ve Marc Rebes ikilisi, sol kanatta Alex Martinez, sağ kanatta Ludovic Clemente, santraforda ise Jordi Alaez ve Cristian Martinez ikilisi.

Yedekler: Ferran Pol, Emili Garcia, Marc García, Jordi Rubio, Víctor Rodríguez, Marc Pujol, Sebastián Gómez, Sergio Moreno ve Cucu.

Teknik direktör Şenol Güneş yönetimindeki A milli takımımızda 4–3–3 dizilişi ile sahaya sürdüğü ilk 11 şu şekildeydi:

Kalede Uğurcan Çakır, sağ bekte Nazım Sangare, stoper tandeminde Ozan Kabak ve Merih Demiral ikilisi, sol bekte Ömer Bayram, ön liberoda Kaan Ayhan, sol içte Ozan Tufan ve sağ içte ise Yusuf Yazıcı, sol kanat forvette Kaptan Hakan Çalhanoğlu, sağ kanat forvette Ahmed Kutucu ve santraforda ise Enes Ünal.

Yedekler: Altay Bayindir, Sinan Bolat, Mert Çetin, Hasan Ali Kaldırım, Umut Meraş, Zeki Çelik, Mert Müldür, Okay Yokuşlu, Berkay Özcan, Deniz Türüc, Emre Kılınç ve Güven Yalçın.

Andorra – Türkiye Maçı Önemli Anları

Maçın 17. Dakikasında A milli takımımızda Enes Ünal topu ağlara gönderen isim oldu ve skor 0 – 1 oldu.

21. dakikada Ay yıldızlılarımızda Andorra ceza sahası içerisinde faule maruz kalan Enes Ünal penaltı kazandırdı. Penaltı ’da topun başına gelen Enes Ünal topu ağlara göndererek hem kendisinin hem de A milli takımımızın 2. Golünü kaydetmiş oldu.

43. dakikada Andorra’da Ildefons Lima itiraz nedeni ile sarı kart gördü.

51. dakikada ev sahibinde Max Llovera sarı kart gördü.

53. dakikada itirazlar nedeni ile Ay yıldızlılarımızda Kaan Ayhan sarı kart gördü.

60. dakikada A milli takımımızda Hakan Çalhanoğlu çıkarken Berkay Özcan girdi.

71. dakikada Andorra’da Jordi Alaez sakatlanarak çıkarken yerini Victor Rodriguez’e bıraktı.

77. dakikada ev sahibinde Marc Vales sarı kart gördü.

80. dakikada A milli takımımızda Merih Demiral çıkarken Mert Çetin oyuna girdi.

85. dakikada Ay yıldızlılarda Ahmed Kutucu çıkarken Emre Kılınç oyuna dahil oldu. Andorra’da ise Ludovic Clemente yerini Jordi Rubio’ya bıraktı.

87. dakikada Andorra’da Josep Gomes çıkarken Ferran Pol oyuna girdi.