EURO 2020 Makedonya İncelemesi

Euro 2020 Macaristan İncelemesi

1993 yılına kadar Yugoslavya’ya bağlı olan Kuzey Makedonya bu tarihten sonra Yugoslavya’dan ayrılarak kendi adı ile turnuvalara katılmaya başladı. EURO 2020 Elemelerine kadar uluslararası organizasyonlarda bir başarısı bulunmayan Igor Angelovski’nin öğrencileri, tarihinde ilk defa katılacağı Avrupa Şampiyonasına gelmeden önce G Grubunda mücadele etti. Gruplarda Polonya, Avusturya, Slovenya, İsrail ve Letonya ile karşılaşan Balkan temsilcisi oynadığı 10 mücadelede; 4 galibiyet, 2 beraberlik, 4 mağlubiyet ile ayrıldı. Topladıkları 14 puan ile grubu 3. Sırada tamamladılar ve en iyi 3.ler arasından Gürcistan ile deplasmanda oynadıkları mücadeleyi 1-0 kazanarak EURO 2020’ye katılma hakkını elde ettiler. Turnuvada yer alan tüm takımlara baktığımızda Kuzey Makedonya içlerinde şampiyon olmasına en az şans tanınan takım olarak göze çarpıyor. Yine de ilk kez katıldıkları turnuvada ülkelerini en iyi şekilde temsil etmeye çalışacaklar.

EURO 2020 Avrupa Şampiyonası’nda Kuzey Makedonya’nın kadrosunda yer alacak isimler şu şekilde;

Euro 2020 Macaristan İncelemesi
EURO 2020 Kuzey Makedonya İncelemesi

KALECİLER: Stole Dimitrievski, Damjan Siskovski, Riste Jankov

DEFANS: Stefan Ristovski, Visar Musliu, Egzon Bejtulai, Kire Ristevski, Gjoko Zajkov, Darko Velkovski, Ezdzan Alioski

ORTA SAHA: Arijan Ademi, Enis Bardhi, Stefan Spirovski, Boban Nikolov, Tihomir Kostadinov, Ferhan Hasani, Eljif Elmas, Daniel Avramovski, Darko Curlinov, Marjan Radeski

FORVET: Goran Pandev, Aleksandar Trajkovski, Ivan Trickovski, Vlatko Stojanovski, Krste Velkovski, Milan Ristovski

Kuzey Makedonya milli takımının etkili oyuncularına göz atacak olursak; bunların başında Fenerbahçe’den Napoli’ye 2 sezon önce transfer olan genç yetenek Eljif Elmas’ı, Levante’nin orta sahasında mücadele eden Enis Bardhi’yi, Dinamo Zagreb’in tecrübeli oyuncusu Arijan Ademi’yi,Leeds United defansının bu sezon değişilmez ismi olan Ezgzan Alioski’yi ve yılların eskitemediği Goran Pandev’i sayabiliriz.

Kuzey Makedonya’nın Avrupa Şampiyonasındaki fikstürüne göz attığımızda; C Grubundaki ilk maçında Avusturya karşısına, ikinci maçında da Ukrayna karşısına çıkacak olan Igor Angelovski’nin öğrencileri, bu iki karşılaşmadan sonra Hollanda ile karşılaşarak grup maçlarını sonlandıracaklar.

C GRUBU

  • Kuzey Makedonya
  • Avusturya
  • Hollanda
  • Ukrayna

Kuzey Makedonya’nın Grup Fikstürü

13 Haziran Cumartesi: Avusturya – Kuzey Makedonya

17 Haziran Perşembe: Ukrayna – Kuzey Makedonya

21 Haziran Pazartesi: Kuzey Makedonya – Hollanda

Kuzey Makedonya’nın EURO 2020 Avrupa Şampiyonası’nı kazanma oranları şu şekilde:

İddaa :

Bets10 : 701.00