EURO 2020’DE 19 HAZİRAN GÜNLÜĞÜ

Avrupa Futbol Şampiyonası, EURO 2020’de grup maçlarına son bir kala her ülkenin milli takımı son çabalar ve son adımlar için ellerinden gelenini yapıyorlar. Bugün, 19 Haziran Cumartesi günü 3 maç oynanacak. EURO 2020’de her gün hemen hemen 3 maç oynanıyor ve grup mücadeleleri son maçlarına çıkıyor.

Avrupa Futbol Şampiyonası, EURO 2020‘de bugün, 19 Haziran Cumartesi günü E ve F Gruplarının maçları oynanacak. E Grubu’nda İspanya ve Polonya maçı oynanacakken F Grubu’nda da Macaristan ve Fransa, Portekiz ve Almanya maçları oynanacak.

EURO 2020’DE İLK MAÇ F GRUBUNDA

Bugünün, 19 Haziran Cumartesi gününün ilk maçı F Grubun’da oynanacak. Macaristan ve Fransa arasında oynanacak olan maç Ferenc Puskas Stadyumu’nda görülecek. Karşılaşma saat 16.00’da başlayacak. Maçın hakemi İngiliz Futbol Federasyonu’ndan Michael Oliver olacak.

Fransa Milli Takımı ilk EURO 2020 maçında Almanya Milli Takımını tek gol ile geçti. Bugün de, 19 Haziran Cumartesi günü planı yine rakibini gol ve golleri ile geçip puan kazanmak. Fransa rakibi Macaristan’a izin vermeyi düşünmüyor. Macaristan Milli Takımı’da ilk maçında Portekiz’e karşı 3-0 yenildi. Macaristan’ın hedefi Fransa’yı yenerek hala gruptan çıkma umudunu taşımak.

Belki de EURO 2020’de en çok merak edilen maçlardan birisi de F Grubu’nda bugün, 19 Haziran Cumartesi günü saat 19.00’da oynanacak olan Portekiz ve Almanya arasındaki maç. Bu maç her iki milli takımın ve tüm EURO 2020 takımlarının için oldukça önem taşıyor.

Portekiz Milli Takımı bu maçı kazanarak rakibine izin vermeden puanı kendi hanesine yazdırmak istiyor. Heyecanlı karşılaşma, Allianz Arena oyananacak ve maçın hakemi de İngiliz hakem Anthony Taylor yönetecek.

EURO 2020’DE SON MAÇ E GRUBU’NUN

Avrupa Futbol Şampiyonası, EURO 2020’de bugünün, 19 Haziran Cumartesi gününün son maçı ise E Grubu’nda oynanacak. İspanya ve Polonya arasında oynanacak olan maç bu akşam saat 22.00’de oynanacak. Maç Sevilla Olimpiyat Stadyumu’nda oynanacak ve maçın hakemi de İtalya Futbol Federasyonundan Daniele Orsato olacak.

Hem İspanya hem de Polonya bu maça hazırlandı ve maçı kazanmak istiyorlar. Gruptan çıkabilmek için her iki takımın da bu maça ve alacağı puanlara ihtiyacı var.

Tüm maçları EURO 2020 boyunca olduğu gibi TRT ekranlarından izleyebilirsiniz. İnternet sitesinde de televizyonda da maçları kendi saatinde ve canlı olarak izleyebilirsiniz.