EURO 2020’de Fransa 5 Maç Sonrası İlk Kez Gol Yedi; 1-1

Avrupa Şampiyonası Euro 2020
Avrupa Şampiyonası Euro 2020
EURO 2020’de Fransa 5 Maç Sonrası İlk Kez Gol Yedi; 1-1

Avrupa Futbol Şampiyonası fırtınası tüm hızıyla devam ediyor. İkinci hafta maçlarının sonlandığı EURO 2020 F grubunda Fransa ile Macaristan karşı karşıya geldi. Macaristan’ın başkenti Budapeşte’deki Ferenc Puskas Stadyumu’nda gerçekleşen heyecan dolu karşılaşma 1-1 skoruyla sonlandı. Her iki takım da birer puanını alarak sahadan ayrıldı.

Zorlu geçen karşılaşmada İngiliz hakem Michael Oliver düdük çalarken EURO 2020’nin favori takımlarından Fransa 5 maç sonrası ilk kez kalesine gol yiyerek istikrarını bozdu. Macaristan’dan gelen golün sahibi 45+2’den Attila Fiola’dan olurken Fransa ikinci yarıda mücadeleyi mağlubiyete teslim etmeyerek gol sevinci yaşattı. Gelen tek gol sevinci 66. Dakikada Antoine Griezmann’dan oldu. 1-1 skoruyla berabere sonlanan mücadele her iki takıma birer puan kazandırarak sonlandı.

Fransa – Macaristan Maçı Sonrası F Grubu

EURO 2020’de Fransa 5 Maç Sonrası İlk Kez Gol Yedi; 1-1

İkinci maçların sonlandığı EURO 2020 F grubunda son olarak Fransa ile Macaristan karşı karşıya geldi. Beraberlikle sonlanan maç sonrası Macaristan aldığı 1 puan ile EURO 2020’deki ilk puanını almış oldu. Diğer taraftan Almanya’yı EURO 2020 F grubu ilk maçında yenen Fransa, EURO 2020’nin iddialı takımlarından olarak puanını 4’e yükseltti.

Bu yolla F grubu sıralamasında ilk sırayı alan Fransa’yı, son olarak Portekiz’i yenen Almanya 3 puanı ile takip ederken üçüncü sırayı Portekiz tek galibiyet ile alıyor. Almanya, Portekiz’i aynı puanda olmalarına rağmen averaj farkıyla geçiyor. Son sırada yer alan Macaristan ise bir mağlubiyet ve bir beraberlik ile 1 puana sahip…

Avrupa Futbol Şampiyonası 3. Maçlar Ne Zaman?

EURO 2020’de Fransa 5 Maç Sonrası İlk Kez Gol Yedi; 1-1

İkinci maçların sonlandığı EURO 2020 F grubu maçları sonrası üçüncü maçların ne zaman olacağı merak konusu oldu. F grubu üçüncü maçlarının her ikisi de 23 Haziran Çarşamba günü gerçekleşecek. Üçüncü olarak EURO 2020 F grubu maçlarında Portekiz, Fransa ile karşı karşıya gelecek iken Almanya, Fransa ile karşı karşıya gelerek kozlarını paylaşacak. Üçüncü maçlar ile dengelerin bir kez daha değişeceği EURO 2020 F grubunda yeni dengeler Çarşamba günü netlik kazanacak. Avrupa Futbol Şampiyonası heyecanı tüm hızıyla devam edecek.