EURO 2020’DE GÜN RAPORU 22 HAZİRAN

EURO 2020'DE GÜN RAPORU 22 HAZİRAN

Avrupa Futbol Şampiyonası, EURO 2020 heyecanında son grup maçları da bugün, 22 Haziran Salı ve yarın, 23 Haziran Çarşamba günü oynanacak. Bu akşamın maçları da D Grubu’nun maçları. 2 maçta aynı grubun maçı ve her iki maçta grup sonuçları için oldukça önem taşıyor.

Avrupa futbol Şampiyonası, Euro 2020’de D Grubu’nun ilk maçı Çekya ve İngiltere arasında oynanacak. Karşılaşma bu akşam, 22 Haziran Salı günü saat 22.00’de başlayacak. Karşılaşma Londra’daki Wembley Stadyumu’nda oynanacak. Bu akşamın bir diğer maçı da yine D Grubu’nun maçı Hırvatistan ve İskoçya arasında oynanacak.

Hırvatistan ve İskoçya maçı da yine aynı şekilde bu akşam, 22 Haziran Salı akşamı saat 22.00’de oynanacak. Maç Glasgow’daki Hampten Park’ta oynanacak ve maçın sonucu tüm grup takımlarını etkileyecek.

EURO 2020'DE GÜN RAPORU 22 HAZİRAN

EURO 2020’DE İLK DURAK ÇEKYA VE İNGİLTERE

Avrupa Futbol Şampiyonası, EURO 2020’de heyecanlı bir bekleyiş ve heyecanlı bir mücadele kaldığı yerden devam ediyor. Hem İngiltere hem de Çekya milli takımları son 16 tur maçına kalmak istiyor. Çekya 4 puanla averaj ile şu anda D Grubu’nun lideri konumda yer alıyor.

Rakibi İngiltere’de 4 puanla 2. sırada yer alıyor. Her iki takımda maçı kazanmak için varını yoğunu sahaya koymayı hedefliyor. Hem Çekya Milli takımı hem de İngiltere Milli takımı gruptan çıkabilmek için 90 dakikalık bu akşam oynanacak olan önemli maçta tüm kozlarını paylaşacaklar.

Jaroslav Silhavy ve öğrencileri son 16 tur maçlarına isimlerini yazdırmaya kararlılar. Sürpriz başarı ve sürpriz takım olarak anılan Çekya Milli Takımı son 16 tur maçına da yükselerek rakiplerini ve Avrupa Futbol Şampiyonası EURO 2020‘yi şaşırtmaya devam etmek istiyorlar.

İngiltere Milli Takımı da genç bir kadro ile turnuvaya geldiler ve bu genç kadrosu ile kupayı kazanmayı hedefliyor. Çekya ve İngiltere maçının hakemi Artur Dias olacak. Portekiz Futbol Federasyonundan olan Artur Dias maçı yönetecek.

EURO 2020'DE GÜN RAPORU 22 HAZİRAN

EURO 2020’DE D GRUBUNUN BİR DİĞER MAÇI

Bu akşam, 22 Haziran Salı günü D Grubu’nun bir diğer önemli maçı da Hırvatistan ve İskoçya arasında oynanacak. Hırvatistan ve İskoçya maçının hakemi Fernando Andres Rapallini olacak. Fernando Andres Rapallini 90 dakikalık heyecanlı maçın başlama düdüğünü çalacak.

Hırvatistan ve İskoçya maçı Glasgow’daki Hampten Park’ta oynanacak. Akşam 22.00’de başlayacak olan maç hem rakip olan iki takım hem de D Grubu’nda yer alan diğer iki takım için önem taşıyor. Hırvatistan milli takımı EURO 2020 turnuvasına istediği gibi bir başlangıç yapamadan başladı.

Hırvatistan Milli takımının hedefi rakiplerini yenerek 3 puanı kazanmak ve kötü başlangıcı unutmak. Ev sahibi takım İskoçya milli takımı ise İngiltere karşısında aldıkları 1 puan ile oldukça şanslı bir konumda yer alıyor. Kendi evinde oynanacağı bu maçı kazanarak turnuvada aktif olmayı hedefleyen İskoçya akşam D Grubu’ndan çıkmanın yollarını arayacak.