EURO 2020’DE Hazırlık Maçının Kazananı Türkiye Oldu

EURO 2020’DE Hazırlık Maçının Kazananı Türkiye Oldu

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) öncesinde Antalya kampında haızrlıklarını sürdüren A Milli Futbol Takımı’mız, hazırlık maçı kapsamında 27 Mayıs Perşembe günü Azerbaycan’ı konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadeleyi Türkiye, 2 – 1’lik skorla kazanan taraf oldu. Türkiye’ye galibiyeti getiren golleri Halil Dervişoğlu ve Kaay Ayhan attı. Azerbaycan’ın tek golü ise Mahmudov’dan geldi.

Türkiye ve Azerbaycan Maçının Golleri

Hazırlık maçı EURO 2020 kapsamında Bahçeşehir Okulları Stadyumu’nda Türkiye ile Azerbaycan kozlarını paylaştı. Maçın 28. Dakikasında Azerbaycan’da hücuma göre sağ tarafta topla buluşan Abbas Hüseyinov, ceza alnının ön çizgisine doğru yerden pasını gönderdi.

Ceza alanının önüne doğru gelen bu topa Mahmudov, gerilerden gelerek düzgün bir vuruş yaptı ve topu uzak köşeden ağlarla buluşturarak takımını maçta 1 – 0 öne geçirmeyi başardı. Maçın 34. Dakikasında Türkiye’de kazanılan serbes vuruşta topun başına geçen Orkun Kürkçü, ceza sahasına ortasını yaptı. İçeriye gelen topa ön direğe doğru iyi bir zamanlama ile hareketlenen Halil Dervişoğlu, şık bir kafa vuruşuyla topu ağlara gönderdi ve karşılaşmada 1 – 1’lik eşitliği yakaladı.

EURO 2020’DE Hazırlık Maçının Kazananı Türkiye Oldu

Her ne kadar EURO 2020 hazırlık maçı olsa da oldukça heyecanlı ve keyifli bir maç oldu. Maçın 44. Dakikasında Türkiye’de kazanlan köşe vuruşunda ceza sahasına gönderilen topu ceza sahası içerisinde kontrol eden futbolcu Merih Demiral oldu. Bu futbolcu, topu kontrol ettikten sonra vuruşunu yaptı ama ilk pozisyonda kaleci Balayev, gole izin vermedi fakat topu sektirdi.

Kaleciden seken topu kale önünde tamamlayan Kaan Ayhan, topu ağlara gönderdi ve karşılaşmada durumu 2 – 1’e getirdi. Mücadelenin ilk yarısı 2 – 1’lik skorla sona erdi. Karşılaşmanın ikinci yarısında hem Türkiye hem Azerbaycan tehlikeli gol pozisyonlarına girmeyi başardılar. Fakat iki takımda aradıkları gol ve golleri bulamadılar. Böylece Türkiye, rakibi Azerbaycan’ı 2 – 1’lik skorla mağlup etmeyi başardı.

EURO 2020’DE Hazırlık Maçının Kazananı Türkiye Oldu

Türkiye ve Azerbaycan Maçının İlk 11’leri

Avrupa Futbol Şampiyonası diğer bir adıyla EURO 2020 kapsamında oynanan karşılaşmaya Türkiye, rakibi Azerbaycan karşısında Altay Bayındır, Merih Demiral, Çağlar Söyüncü, Kaan Ayhan, Rıdvan Yılmaz, Taylan Antalyalı, Orkun Kökçü, Mert Müldür, Halil Akbunar, Cengiz Ünder ve Halil Dervişoğlu 11’i ile maça başladı. Öte yandan Azerbaycan ise rakibi Türkiye karşısında Balayev, Hüseynov, Medvedev, Krivotsyuk, Qarayev, Hüseynov, Cafarguliyev, Mahmudov, İbrahimli, Alaskarov, Şeydayev 11’i ile sahaya çıktı.