İngiltere’ye EURO 2020’de İskoçya Engeli

Avrupa Şampiyonası Euro 2020
Avrupa Şampiyonası Euro 2020
İngiltere’ye EURO 2020’de İskoçya Engeli
Avrupa Şampiyonası Euro 2020

EURO 2020 D grubundan İngiltere ile komşusu İskoçya karşı karşıya geldi. Wembley Stadyumu’ndaki karşılaşma gol olmaksızın berabere sonlandı.

BERABERE BİTTİ

Avrupa Futbol Şampiyonası, EURO 2020 D grubu ikinci maçında İngiltere, İskoçya ile Wembley Stadyumu’nda karşı karşıya geldi.

Turnuvanın ev sahiplerinden biri olan İngiltere, maçın 11. dakikasında gole yaklaşsa da umduğunu bulamadı. John Stones, Mason Mount iyi kullandığı korneri kafa vuruşu ile rakip takım İskoçya’nın ağlarına yollamak isterken top direkten döndü.

Komşu takım İskoçya ise müsabakanın 62. dakikasında önlerine çıkan fırsatı gole çeviremedi. Lyndon Dykes, ceza alanında yaptığı vuruşla topu kaleye doğru yolladı. Ancak 21 yaşındaki Reece James,topa direk dibinde kafasıyla müdahale ederek topu uzaklaştırmayı başardı.

İngiltere’ye EURO 2020’de İskoçya Engeli

Her iki takımda tehlikeli vuruşlar üretilse de mücadelede 90 dakika boyunca eşitlik hiç bozulmadı ve maç 0-0 beraberlik ile bitti. EURO 2020’de heyecanlı maçlar bitiyor ve son 16 tur maçı için takımlar heyecanla mücadele ediyor.

Bu sonuç neticesinde EURO 2020 D grubunda kupanın favorilerinden sayılan İngiltere, toplamda 4 puana ulaştı. İskoçya ise bir puana ulaşmış oldu.

D GRUBU DETAYLARI

Çekya, İngiltere, İskoçya ve Hırvatistan tarafından oluşturulan D grubunda, son maçlar önümüzdeki hafta Salı günü saat 22:00’de yapılacak.

Komşu ülke İskoçya ile berabere kalan İngiltere, gruptaki son maçında Çekya ile kozlarını paylaşacak. İkili arasındaki müsabaka Londra’da bulunan Wembley Stadyumu’nda gerçekleşecek.

Grupta toplamda 1 puanı olan İskoçya’nın son maçı Hırvatista ile olacak. İkili arasındaki müsabakanın ev sahipliğini ise Hampden Park stadı yapacak.

D grubundaki ülkeler arası sırala şöyle: birinci sırada, İngiltereyi 1 averajla öne geçen Çek Cumhuriyeti var. İngiltere’nin ardından üçüncü sırada Hırvatistan yer alıyor. Sonunculuğu ise -2 averajla İskoçya göğüslüyor.

İngiltere’ye EURO 2020’de İskoçya Engeli

İngiltere’nin Londra kentinde yer alan Wembley Stadyumu ve İskoçya’nın Glasgow şehrinde bulunan Hampden Park’ta yapılacak karşılaşmaların ardından, gruplarını ilk 2 sırada bitiren takımlar Son 16 Turu’na çıkmaya hak kazanacak.

Grubunu üçüncü sırada bitiren ekip ise, en iyi 4 üçüncü arasına girmek için mücadele verecek. Son sıradaki takımın, EURO 2020’ye veda etmesi bekleniyor.

Salı günü gerçekleşecek olan son karşılaşmalar TRT ekranlarından TRT 4K kalitesiyle takip edilecek.