İTALYA EURO 2020’DE FİNALE YÜKSELDİ

Avrupa Şampiyonası Euro 2020
Avrupa Şampiyonası Euro 2020
Avrupa Şampiyonası Euro 2020
Avrupa Şampiyonası Euro 2020

İtalya milli takımı EURO 2020 turnuvasının en iddialı ismiydi ve bu iddiasını başından beri koruyarak finale yükselen ilk takım olmayı başardı. İtalya milli takımı EURO 2020 turnuvasında rakipleri karşısında hiç mağlup olmadan finale yükselmeyi başardı. İlk finalist olan İtalya’nın rakibi ise bu akşam oynanacak olan İngiltere ve Danimarka arasında oynanacak olan maç ile belli olacak.

İtalya normal maç süresinde kazanamadığı maçı penaltı vuruşlarında kazandı. 4-2 penaltılarda belli olan maçı İtalya kazanınca İspanya milli takımı dördüncü turnuva kupa hayaline veda etmek durumunda kaldı.

İTALYA GÜMBÜR GÜMBÜR FİNALE GELDİ

İtalya milli takımı EURO 2020’de gümbür gümbür finale yükseldi. Oynadığı ilk maç, 11 Haziran Cuma akşamı EURO 2020 maçındaki performansından bu yana kaybetmeden ve fire vermeden maçları geçen İtalya milli takımı turnuvanın en başından beri favori adaylarından birisiydi.

İtalya milli takımı yarı final maçında İspanya karşısında ilk golü attı. 60. Dakikada gelen golle İtalya milli takımı öne geçmiş olsa da İspanya milli takımı baskıların ardından beraberliği sağlayan golü buldu.

Maç 60. Dakikaya kadar hareketsiz bir şekilde geçerken 60. Dakikada gelen ilk golle birlikte oldukça hareketlenmeye başladı. Maçın normal süresinde ve uzatma dakikalarında da 1-1 olan skor değişmediği için maç penaltı vuruşlarına geçti.

Penaltı vuruşlarında İtalya daha üstün olduğu için ve İspanya penaltı vuruşlarını kaçırdığı için maç 4-2 İtalya’nın üstünlüğü ile bitti. İtalya finale yükselen ilk takım oldu ve İspanya’da EURO 2020’ye yarı finalde veda etmek durumunda kaldı.

İTALYA’NIN EURO 2020 FİNAL RAKİBİ KİM

Avrupa Futbol Şampiyonası, EURO 2020’de İtalya ilk finalist olmaya hak kazandı. 1968 yılında ilk kez kupayı kazanan İtalya EURO 2020’de kupayı kazanmaya çok yakın. Bu akşam İngiltere ve Danimarka maçının kazananı ile 11 Haziran Pazar günü saat 22.00’de final maçına çıkacak.

İtalya milli takımı EUOR 2020’de mutlu sona ve kupaya ulaşmak için final maçında da her maçta olduğu gibi en iyi performansını sergilemek istiyor. Rakibi kim olursa olsun en iyi şekilde sahaya çıkıp kupayı kazanarak ülkesine dönmek için 90 dakika boyunca mücadele edecek.