TÜRKİYE EURO 2020’DE KALMAK İSTİYOR

Avrupa Şampiyonası Euro 2020
Avrupa Şampiyonası Euro 2020
TÜRKİYE EURO 2020’DE KALMAK İSTİYOR

A milli takımımız Türkiye Euro 2020 kapsamında ikinci maçına çıkacak. İlk maçında İtalya karşısında ezici bir mağlubiyet yaşayan Türkiye ikinci maçında Galler karşısında galibiyet arayacak.

Avrupa Futbol Şampiyonası, Euro 2020 kapsamında ikinci maçına çıkacak olan Türkiye milli takımımız bu akşam, 16 Haziran Çarşamba akşamı saat 19:00’da Bakü’de Euro 2020 için çok önemli bir maça çıkacak.

TÜRKİYE’NİN EURO 2020 KADERİ ELİNDE

Bizim Çocuklar, Şenol Güneş ve ekibi Euro 2020 kaderini elinde tutuyor. Oldukça kritik bir noktada yer alan Türkiye milli takımı kendi grubunda son sırada yer aldığı için bu akşam oynanacak olan Galler maçı Türkiye’nin Euro 2020 kaderini belirleyecek. Kendi grubunda, ağa grubunda Türkiye son sırada ve puansız bir şekilde yer alıyor. İtalya üç puanla birinci sırada İsviçre ve Galler’de ilk karşılaşmada karşı karşıya gelip beraberlik sonucu aldıkları için bir puan olarak ikinci ve üçüncü sırada yer alıyorlar.

Türkiye’nin Euro 2020 heyecanı kısa sürmemesi için Galler karşısında kesin bir galibiyet elde etmesi gerekiyor. Bakü’de oynanacak olan bu maça Türkiye’den birçok taraftar bilet alıp Türkiye’yi desteklemek için bu akşam Bakü’de olacak. Türkiye milli takımı gruptan çıka bilmenin çalışmalarını ve planlarını yapıyor.

TÜRKİYE EURO 2020’DE KALMAK İSTİYOR

Öğrencilerin kendilerine güveniyorlar de bambaşka bir kadro bambaşka bir plan ve bambaşka bir hırs ile bu akşam, 16 Haziran Çarşamba akşamı saat 19:00’da Galler maçına çıkacaklar. Galler maçında iki oyuncumuz sarı kart sınırında yer alıyor. İtalya maçını son dakikalarında artık çok fazla ufak bir oyun sergileyen Türkiye milli takımında iki olunca sarı kart görmüştü. Çağlar Söyüncü ve Halil Dervişoğlu İtalya maçında sarı kart gören iki oyuncu. Bu iki isim Galler maçında da sarı kart görürse kendi grup maçınız olan İsveç’e maçında, son maçta forma giyemeyecekler.

Türkiye milli takımı tarla karşısında mutlak bir puan kazanmak zorunda. Şu an için bir puan bile Türkiye için çok önemli fakat gala karşısında kesin bir 3 puan alması gerekiyor. Senin olduğunu işe öğrencilere taraftarlarını verdikleri sözü tutarak gala karşısında en iyi performanslarını sergileyecekler. Euro 2020 heyecanla devam etmek isteyen ve gruptan çıkmak için en iyi mücadelesini gerçekleştirmek isteyen Türkiye milli takımı kala karşısında üç puanı istiyor.

MAÇIN MUHTEMEL İLK 11’LERİ

Türkiye: Uğurcan, Zeki, Kaan Ayhan, Çağlar, Umut Meraş, Okay Yokuşlu, Ozan Tufan, İrfan Can, Hakan Çalhanoğlu, Cengiz Ünder, Burak Yılmaz

Galler: Ward, Roberts, Mepham, Rodon, Davies, Morrell (Ampadu), Allen, Ramsey, James, Bale, Moore

EURO 2020’DE TÜRKİYE VE GALLER

TÜRKİYE EURO 2020’DE KALMAK İSTİYOR

Avrupa Futbol Şampiyonası, EURO 2020 heyecanında bu akşam, 16 Haziran Çarşamba akşamı saat 19:00’da Bakü’de, olimpiyat Stadı’nda Türkiye ve Galler karşılaşması oynanacak. Kardeş ülkemiz, kardeş şehrimizde oynanacak olan bu maça Türkiye’den bir çok taraftar bilet alarak bakiye geçti. Bakü’deki maçı canlı bir şekilde izlemek isteyen Türkiyeli taraftarlar bilet satışını oldukça ilgi gösterdi. Karşılaşma bu akşam, 16 Haziran Çarşamba akşamı saat 19:00’da başlayacak.

Hem Türkiye hem de Galler’in bu maça ve bu maçtan olacakları puana ihtiyacı var. Türkiye’nin özellikle Euro 2020 kaderi bu maçta çizilecek. Karşılaşmanın hakemi Portekizli Artur Dias oldu. Maçı canlı olarak TRT 1 ekranlarında şifresiz bir şekilde izleyebilirsiniz.