Türkiye’nin EURO 2020 Kadrosu Belirlendi

Türkiye’nin EURO 2020 Kadrosu Belirlendi

EURO 2020’de yer alacak tüm kulüpler, mücadele verecek 26 kişilik listelerini UEFA’ya bildirdi. Antalya kampı için 30 kişilik geniş bir kadro oluşturan A Milli Takım teknik direktörü Şenol Güneş, Azerbaycan ve Gine ile oynanan hazırlık maçlarından sonra takım üzerinde değişikliklere gitti. ,

30 kişilik kadrodan 4 isim eksilterek 26 kişinin ismini UEFA’ya bildirdi. Gökhan Akkan, Halil Akbunar, Efecan Karaca ve Mahmut Tekdemir, EURO 2020 kadrosunda yer almayacak isimler olurken kadroda yer alacak isimler ise şöyle…

A Milli Takım’ın EURO 2020 Kadrosunda Yer Alması Kesinleşen İsimleri

A Milli Takım teknik direktörü Şenol Güneş’in son kararıyla açıklanan EURO 2020’de mücadele edecek isimler şu şekilde;

Kaleci : Mert Günok (Medipol Başakşehir), Altay Bayındır (Fenerbahçe), Uğurcan Çakır (Trabzonspor)

Türkiye’nin EURO 2020 Kadrosu Belirlendi

Defans : Zeki Çelik (Lille), Kaan Ayhan (Sassuolo), Merih Demiral (Juventus), Umut Meraş (Le Havre), Rıdvan Yılmaz (Beşiktaş), Mert Müldür, Çağlar Söyüncü (Leicester City), Ozan Kabak (Liverpool)

Orta Saha : Ozan Tufan (Fenerbahçe), Orkun Kökçü (Feyenoord), Yusuf Yazıcı (Lille), İrfan Can Kahveci (Fenerbahçe), Taylan Antalyalı (Galatasaray), Abdülkadir Ömür (Trabzonspor), Hakan Çalhanoğlu (Milan), Dorukhan Toköz (Beşiktaş), Okay Yokuşlu (West Bromwich Albion)

Forvet : Cengiz Ünder (Leicester City), Burak Yılmaz (Lille), Kenan Karaman (Fortuna Düsseldorf), Halil Dervişoğlu (Brentford), Kerem Aktürkoğlu (Galatasaray), Enes Ünal (Getafe)

Korona Virüs Maç Kadrolarını da Etkiledi

Türkiye’nin EURO 2020 Kadrosu Belirlendi

Avrupa Şampiyonası finallerinde ülkeler toplam 23 oyuncu ile mücadele ediyorlardı. Bu 23 oyuncu 3 kaleci ve 20 oyuncu şeklinde olurken korona virüs etkisiyle bu süreçte de değişiklik yaşandı. Korona virüs ile birlikte değişikliğe gidilen bu süreçte 23 değil 26 oyuncu yer alacak. Aynı zamanda ilk maçtan önce tüm takımların yaşanabilecek hastalı veya sakatlık durumu için de sınırsız hakları da bulunuyor. Maç kadrolarındaki 23 kişi olacak iken 3 kişi tribüne çıkacak. Bunların yanı sıra geçen sezon Süper Lig’de de uygulanan bir değişiklik finallerde de uygulanmaya devam edecek. Bu yolla 3 oyuncu yerine 5 oyuncu değişikliği yapılabilecek.