UEFA, Haziran Milli Maçlarını Erteledi

UEFA

UEFA, haziran ayında oynanacak olan tüm milli maçları covid-19 önlemleri gereğince ikinci bir bilgilendirmeye kadar ertelediğini duyurdu. UEFA yetkilileri, 55 üye ülke federasyonuyla futbolun geleceğiyle ilgili yaptıkları video konferans sonucunda karşılaşmaları erteleme kararı aldı. Görüşmenin ardından tüm organizasyonların askıya alınması kararının alındığı açıklandı. Tüm organizasyonlar içerisinde Şampiyonalar Ligi, Avrupa Ligi ve EURO 2020 play-off maçları dahildir. Tüm bu maçlar ikinci bir emre kadar oynanmayacak. UEFA ayrıca kulüpleri yakından ilgilendiren Finansal Fair Play kurallarında da 2020-2021 sezonu ile sınırlı kalmak şartıyla çeşitli esneklikler yapıldı. Kulüplerin bu sezonki tüm finansal yükümlülükleri ortadan kaldırıldı.

UEFA WOMEN’S EURO

Kadınlar Avrupa Futbol Şampiyonası 2022’ye Ertelendi

Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve EURO 2020 play-off maçlarının yanında Kadınlar 2021 Avrupa Futbol Şampiyonası da 2022’ye ertelenenler arasında. UAFA’nın yaptığı açıklamaya göre, İngiltere’de 2021’de yapılması beklenen Kadınlar Avrupa Futbol Şampiyonası’nın yine aynı ülke sınırları içerisinde 6-31 Temmuz 2022’ye ertelendiği son gelen haberler arasında. Alınan kararın, eni tip corona virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle alındığı belirtildi.

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin açıklamasında, “EURO 2020’nin 2021’e erteleme kararı aldığımızdan beri bunun Kadınlar 2021 Avrupa Futbol Şampiyonası’na olabilecek etkilerini düşünüyoruz. Kadın futbolunun yükselmesine olan bağlılığımızla beraber bütün seçenekleri dikkatli bir şekilde inceledik. Şampiyonayı erteleyerek oynandığı yaz döneminin tek büyük futbol turnuvası olmasını sağladık.” Sözlerini kullandı.

UEFA 2020 için en yüksek oranlar Rexbet’te https://www.rexbet-tr.com sitesini kontrol etmeden bahis yapma derim.

UEFA, EURO 2020’yi Aynı Şehirlerde Düzenlemeyi Planlıyor

UEFA’nın yeni tip corona virüs (Covid-19) salgını nedeni ile bir yıl ertelediği 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın ertelenmesi ile ev sahibi şehirlerini değiştirmeyeceğini açıkladı. Ertelenen maçların oynanacağı şehirler aynı kalacak. İngiliz Sky Sports’a açıklama yapan UEFA yetkilisi, 12 farklı ülkenin ev sahipliği yapacağı şampiyonada maçların oynanacağı şehirlerin erteleme sonrasında değiştirilmesinin gündemlerinde olmadığını belirtti.

Yetkili açıklamalarının devamında, maç takviminin henüz belli olmadığını belirtirken sözlerine, “Ev sahibi şehirlerle sürekli iletişim halindeyiz. Fikstürle ilgili de önümüzdeki süreçte duyuru yapılacak” şeklinde devam etti. Salgının başlangıcında corona virüsten en fazla etkilenenler arasında yer alan İtalya ve İspanya’nın EURO 2020 ev sahipleri arasında olması ise soru işaretlerine neden oldu.